Domácí sprchový gel

Pokud nekupujete vyloženě organické sprchové gely, můžete si být jisti, že právě váš sprchový gel obsahuje toxické chemikálie. Vůně jsou navozeny uměle a dlouhodobě se mohou podepsat na vašem zdraví. Domácí sprchový gel vyčistí kůži a zabíjí bakterie a zároveň zajišťuje výživu a vitamíny, aby vaše pokožka zůstala hydratovaná a zdravá.

Domácí sprchový gel

Nejlepší na domácím sprchovém gelu je to, že příprava vám zabere asi 2 minuty a připravíte si okolo 30 dávek. Ingredience:

  • 1 šálek horké vody,
  • ¼ šálku medu,
  • 2/3 tekutého kastilského mýdla,
  • 1 lžička vitamínu E,
  • 2 lžičky jojobového oleje,

Postup:

  1. Smíchejte všechny ingredience dohromady a pořádně je promíchejte.
  2. Přeneste je do lahvičky o objemu asi 240 ml (například vymyté lahvičky od sprchového gelu) a užívejte.

 

Použité ingredience a jejich význam

Med

Med je tekuté zlato. Má mnohé přínosy pro vnější i vnitřní použití. V tomto receptu se zaměříme na jeho přínosy na pokožku: léčí spáleniny pokožky a rány, bojuje proti bakteriím, zlepšuje zdraví nehtů, léčí akné, působí proti vzniku vrásek, odstraňuje jizvy po akné, zjemňuje pokožku a čistí ji. Je extrémně vhodný zejména na suchou pokožku.

Kastilské mýdlo

Kastilské mýdlo je zcela přírodní produkt, který obsahuje směs přírodních olejů (kokosový, olivový, glycerin, konopný, jojobový, a další druhy olejů). Pomáhá odstraňovat pocit svědivé kůže. Díky obsahu vitamínu E přináší celkově zdravý vzhled pokožky.

Vitamín E

Vitamín E je nejlepší složkou, kterou můžete své pokožce poskytnout. Odstraňuje jizvy, urychluje hojení poškozené kůže a hydratuje pokožku. Navíc pomáhá bojovat proti vráskám a stařeckým skvrnám, čímž zamezuje stárnutí. Podporuje tvorbu kolagenu, který je důležitý pro pružnost pokožky.

Jojobový olej

Jojobový olej je všestranný při péči o pokožku, a i když může být jeho pořizovací cena vyšší, uvidíte, že pro něj najdete uplatnění v nejrůznějších kosmetických přípravcích. Používá se pro hojení jizev a vyhlazení pleti. Chrání před UV záření a harmonizuje tvorbu kožního mazu, čímž zároveň zabraňuje vzniku akné. Napomáhá regeneraci pleti a odstraňuje známky stárnutí. bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here