Proč vyzkoušet borovicovou mast

Blíží se možnost sbírání výhonků některých jehličnatých stromů pro jejich léčivé účinky. Už jsme vám přinesli článek o medu ze smrkových výhonků, který léčí hlavně průduškový kašel. A nyní budeme pokračovat a nasbíráme si borovicové výhonky a řekneme si, jak se vyrábí domácí borovicová mast.

Kdy sbírat výhonky

Výhonky borovice musíme sbírat v období, kdy jsou cca 5 cm dlouhé a nemělo by to být po 15. květnu. Záleží vždy na tom, jak dlouhá je zima a kdy konečně přijde jaro. Pak již nám nezbývá než čekat na vhodný okamžik a vyrazit do lesa. Snažíme se sbírat za suchého slunného počasí a zároveň nezničit celý strom nebo porost kolem. Stačí nasbírat malý košíček výhonků.

Co budeme potřebovat k výrobě masti

Na výrobu masti si připravíme:

– cca 4 hrsti borovicových výhonků,

– cca 0,5 litru vody,

– cca 250 domácího sádla nebo kosmetické vazelíny,

– čisté vymyté kelímky od jiných mastí či krémů.

A jak máme při výrobě masti postupovat

Výroba borovicové masti je poněkud odlišná od jiných mastí, protože nemůžeme celé borovicové výhonky namočit do sádla či vazelíny a čekat, až se z nich uvolní léčivé látky. Mnohem účinnější je nejprve výhonky krátce povařit ve vodě a nechat cca 24 hodin louhovat. Poté šťávu scedíme a přimícháváme do rozpuštěného sádla nebo rozehřáté vazelíny tak dlouho, dokud nedosáhneme konzistence, která nám opět ztuhne. Naplníme do kelímků a necháme zcela vychladnout a ztuhnout.

TIP: Zbytek borovicového odvaru můžeme použít na podobný med jako med ze smrkových výhonků.

A na co je vůbec borovicová mast účinná

Borovicovou mastí masírujeme místa postižená revmatem, pomáhá i při bolestech svalů a kloubů, při bolestech zad. Je dobrou prevencí astmatu, chřipky a dýchacích potíží vůbec. Také výborně prokrvuje pokožku.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here