Domácí krém proti svědivé pokožce

Svědivá kůže může být velice otravná, protože tento zánět zahrnuje otoky, zarudnutí a dokonce i bolest. Pokud si kůži budete škrábat, jen tím zhoršíte problémy a můžete si přivodit infekci. Svědivou pokožku může způsobit mrazivý vzduch v zimě, hmyzí kousnutí na jaře a v létě, podráždění z chlóru v bazénech, ale také spálení od slunce.

Komerční krémy

I když existuje řada komerčních krému a mastiček, které vám mohou pomoci od takového podráždění, doporučujeme vyhýbat se zbytečným chemikáliím, zvláště když je snadný domácí lék na svědění na dosah ruky. Komerční krémy mohou mít vedlejší účinky, jako je ospalost, únava, závratě, bolesti hlavy a sucho v ústech.

Domácí krém proti svědivé pokožce

Příprava vám potrvá přibližně 15 minut a připravíte si asi 120-150 ml krému. Ingredience:

  • 2 lžíce bambucké máslo,
  • 1 lžíce kokosový olej,
  • 1 lžíce sušeného měsíčku lékařského,
  • 1 lžíce medu
  • 1,5 lžíce sody na pečení,
  • 2,5 lžíce bentonitu,
  • 1 lžička vilínu,
  • 1 lžička jablečného octa,
  • 10 kapek mátového esenciálního oleje,
  • 5 kapek čajovníkového esenciálního oleje (tea tree oil),
  • 5 kapek heřmánkového oleje.

Postup:

  1. Takže pojďme si shromáždit naše ingredience a vyrobit náš vlastní kosmetický krém. Krém budeme připravovat metodou vodní lázně, kdy do spodního hrnce nalijeme asi 2 cm vody.
  2. V horním hrnci rozpustíme kokosový olej a bambucké máslo.
  3. Poté přidáme sušený měsíček lékařský.
  4. Přiklopíme víkem a necháme 20 minut na mírném varu.
  5. Je čas oddělit byliny od oleje. Jednoduše napněte plátno a přes něj slijte tekutinu. V tomto plátnu ještě pořádně vymačkáme měsíček, abychom z něj získali co nejvíce.
  6. Opět připravte vodní lázeň. K již připraveným olejům přidáme med nebo včelí vosk.
  7. Dobře promíchejte.
  8. Odstavíme a přidáme sodu, bentonit, vilín a jablečný ocet. Neustále mícháme.
  9. Směs začne připomínat bláto.
  10. Nyní přidejte všechny esenciální oleje. Dobře promíchejte.
  11. Nechte směs trochu vychladit a poté ji přemístěte do vzduchotěsné nádoby.

Použití:

  • Nanášejte na svědivou pokožku 2-3 krát denně.

Zdravotní přínosy jednotlivých ingrediencí

Kokosový olej Má ohromující antibakteriální vlastnosti a současně poskytuje hydrataci na podrážděnou pokožku. Bambucké máslo Bambucké máslo prostě nemá konkurenci ve své schopnosti opravit pokožku – obsahuje totiž vysoké množství živin – vitamínu E a vitamínu A. Měsíček lékařský Měsíček pomáhá urychlit obnovu ran a podrážděné pokožky zvýšením průtoku krve a kyslíku do infikované oblasti. Med/včelí vosk Med nebo včelí vosk jsou skvělé přísady, které pomáhají inhibovat růst bakterií. Bentonit Pomáhá tělu tím, že pomáhá vyloučit mnoho z těchto toxinů a může zvýšit imunitu a snížit zánět. Jablečný ocet Obsahuje minerály, jako je draslík, které pomáhají snižovat otoky a záněty způsobené podrážděním pokožky. Skvělá zpráva je, že jablečný ocet, spolu s těmito dalšími přísadami, pomáhá rychleji vytáhnout jed. Mátový esenciální olej Máta poskytuje příjemný pocit ochlazení a pomáhá zastavit svědění a ulevuje od bolesti. Navíc je máta antiseptická a protizánětlivá. Olej z čajovníku Tea tree oil je také antiseptikem, kromě toho, má také antifungální a antibakteriální vlasnosti, kterými pomáhá léčit vyrážky spojené se svědivou kůží. Heřmánkový olej Heřmánek není skvělý jen jako čaj, který vás uklidňuje od náročného dne, ale uklidňuje také svědivou kůži. Heřmánek je upokojující bylinka a skvělé řešení, které doplní tento recept. bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here