Krém na kůžičku kolem nehtů s levandulí

Udělat si manikúru je skvělý způsob, jak udržet své nehty v přitažlivém tvaru. Přemýšleli jste už ale o kůžičce kolem nehtů a proč je tak důležitá? Kůžička chrání před nečistotami a bakteriemi. Pokud kutikula neexistuje nebo byla odříznuta, tělo je více zranitelné vůči infekcím a houbám a plísním nehtů, protože v této oblasti se mohou do těla dostat nečistoty a bakterie. Takže kutikula vás skutečně chrání!

Jaký je nejlepší způsob péče o kůžičku kolem nehtů?

Správná kombinace vitamínů a minerálních látek v krému nebo máslu na kůžičku kolem nehtů poskytuje živiny pokožce. Odstraňování kůžičky vede jen k problémům, jako jsou vroubky a bílé skvrny na nehtech, kromě vstupu bakterií. S použitím esenciálních olejů spojených s několika dalšími úžasnými ingrediencemi si můžete vyrobit vlastní krém na kůžičku kolem nehtů, který hydratuje a zjemňuje kůžičku. Může také nabídnout úžasné výsledky pro ruce – změkčí jejich pokožku.

Krém na kůžičku kolem nehtů s levandulí

Příprava vám zabere pouhých 5 minut. Ingredience:

 • 1 lžíce včelího vosku,
 • 1,5 lžíce bambuckého másla,
 • ½ lžičky kokosového oleje,
 • 2 kapky vitamínu E,
 • 2 kapky citronového esenciálního oleje,
 • 8 kapek levandulového esenciálního oleje,
 • 2 kapky myrhového esenciálního oleje,
 • 2 kapky čajovníkového (tea tree) oleje.

Postup:

 1. Připravte si hrnec, který z jedné třetiny naplníte vodou. Přiveďte k varu.
 2. Smíchejte bambucké máslo, včelí vosk a kokosový olej ve skleněné ale varu vzdorné nádobě. Umístěte tuto nádobu do hrnce s vodou.
 3. Smíchejte ingredience dohromady.
 4. Odstavte a přidejte vitamín E a všechny esenciální oleje. Pořádně promíchejte.
 5. Směs přeneste do nádoby, ze které budete užívat a nechte vychladit na pokojovou teplotu.
 6. Tím se zpevní do másla nebo hustého krému.
 7. Chcete-li použít, masírujte malé množství do oblasti kůžičky a kolem ní. Nechte působit po dobu 10-15 minut. Nebo krém jednoduše masírujte a použijte jako hydratační látku pro celou ruku.

Použité ingredience a jejich význam

 

Bambucké máslo

Bambucké máslo je plné kyseliny stearové a kyseliny olejové, stejně tak obsahuje vitamín E a vitamín A. Zvyšuje také kolagen, což je hlavní přínos pro pokožku a její mladistvý vzhled.

Včelí vosk

Včelí vosk dodává úžasné hydratační výhody, protože je také bohatý na vitamín A. Změkčuje a hydratuje pokožku při zachování zdravé buněčné struktury.

Kokosový olej

Kokosový olej dodává výhody tomuto snadno použitelnému kosmetickému přípravku tím, že nabízí antibakteriální a hydratační vlastnosti. Obsahuje také množství antioxidantů.

Vitamín E

Vitamín E pomáhá posilovat kůžičku kolem nehtů. Navíc dodává vlhkost a elasticitu, což je užitečné pro udržení její měkkosti. Je to přírodní živina, která působí proti stárnutí a snižuje zánět. A pokud kombinujete vitamin E s vitamínem C (který se nachází v citronovém esenciálním oleji), získáte ještě větší schopnost bojovat proti zánětům.

Levandulový esenciální olej

Levandulový esenciální olej je nejen relaxační, ale také velmi hojivou přísadou pro pokožku díky svým antimikrobiálním a antioxidačním vlastnostem.

Citronový esenciální olej

Citronový esenciální olej obsahuje vitamín C.

Myrhový esenciální olej

Myrha je upřednostňována mezi všemi esenciálními oleji pro zdravou pokožku a kůžičku, protože je skvělá při prevenci houbových infekcí.

Čajovníkový esenciální olej

Esenciální olej z čajovníku je dalším skvělým řešením prevence a/nebo hojení hub a plísní nehtů. bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here