Domácí kávový peeling. Vyrobte si ho doma, není to složité

Odstranění odumřelé pokožky pomocí peelingu na obličej snižuje nahromadění nečistot, bakterií a mrtvé pokožky v pórech a pomáhá eliminovat akné. Obličejový peeling je jemný exfoliační čisticí prostředek. Typicky se skládá z malých zrnitých částic, které zbavují obličej starých kožních buněk. To umožňuje vytvoření nových kožních buněk, což vede k osvěžení pokožky. Kromě toho hluboce čistí pokožku. Tento typ čištění vyhlazuje pokožku a také ji změkčuje. Exfoliační proces podporuje průtok krve na povrch pokožky a poskytuje tak jasnou, zdravou zář pokožky.

Domácí kávový peeling

Klíčové jsou obsažené ingredience. Zatímco jemné odlupování je důležité, to, co používáte k odlupování, je zásadní pro udržení zdravé pokožky. Většina exkluzivních komerčních obličejových peelingů obsahuje chemikálie, které se mohou nejprve zdát skvělé, ale v průběhu času mohou způsobit problémy na pokožce. Skvělá zpráva je, že je velmi snadné udělat si vlastní domácí peeling.

Recept na kávový peeling s kokosem

Příprava i s použitím vám zabere 15 až 20 minut a připravíte si asi 100 g peelingu. Ingredience:

  • 2 lžíce kokosového oleje,
  • 2 lžičky organického medu,
  • 4 lžíce mleté kávy,
  • 8 kapek oleje z mrkvových semínek,
  • 6 kapek tea tree esenciálního oleje.

Příprava:

  1. Kokosový olej a med rozpustíme tak, aby byly tekuté (ne horké).
  2. Přidáme kávu a pořádně zamícháme.
  3. Poté přidáme oba oleje a promícháme.
  4. Skladujeme v malé sklenici se vzduchotěsným víčkem v lednici.

Použití: Vyčistěte pokožku a pak použijte lžíci nebo malou špachtličku, abyste nanesli kávový peeling. Postavte se nad umyvadlo, nebo ve sprše, abyste minimalizovali jakýkoli nepořádek. Jemně třete peeling na pokožce krouživými pohyby. Vyhněte se očím. Jakmile jste pokryli všechny oblasti, nechte peeling několik minut působit. Poté jemně opláchněte teplou vodou. Vyčistěte pokožku. Opakujte jednou nebo dvakrát týdně pro dosažení nejlepších výsledků.

Použité ingredience a jejich význam

Kokosový olej

Kokosový olej je přírodní antifungální a antimikrobiální složka. Pomáhá také hydratovat pokožku.

Med

Med je skvělý pro hojení kůže a pomáhá absorbovat a udržovat vlhkost, což pomáhá udržovat měkkou pokožku.

Káva

Můžete použít kávu, která vám zbyla od snídaně. Pokud nepijete kávu, můžete si pro tento recept koupit organickou mletou kávu. Káva obsahuje antioxidanty, které pomáhají hojit pokožku, ale má také správnou strukturu, která funguje jako exfoliační činidlo a pomáhá odstraňovat mrtvé kožní buňky.

Olej z mrkvových semen

Mrkvový olej je jantarově zbarvený a je extrahován ze semen mrkve. Byl používán po staletí kvůli svým léčivým vlastnostem. Může dělat zázraky pro suchou pokožku poškozenou sluncem a dokonce může pomoci odstranit vrásky. Mrkvový olej pracuje dobře jak pro suchou, tak pro mastnou pleť.

Tea tree oil

Olej z čajovníku může pomoci pokožce zůstat zdravá a bezvadná (bez akné). Má antibakteriální vlastnosti známé jako terpeny. Může pomoci léčit téměř cokoliv a je dokonalou přísadou. bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here