Jak si vytvořit domácí bylinkovou zahrádku

Chcete pěstovat bylinky na své vlastní zahrádce, ale nejste si jisti, zda to dokážete? Nebojte se! Vytvoření domácí bylinkové zahrádky je jednou z nejjednodušších věcí, které můžete udělat. Pěstování bylin je jednoduchý a chutný způsob zahájení zahradnictví.

Výběr místa pro zahájení bylinkové zahrádky

Většina bylinek, které můžete pěstovat doma, potřebuje dvě věci – sluneční světlo a dobře odvodněnou půdu. To znamená, že při zvažování míst na vašem dvoře pro bylinkovou zahrádku musíte hledat místo, na které se šest nebo více hodin denně dostane sluneční světlo. Mnoho lidí při výběru umístění bylinkové zahrádky zvažuje také své vlastní pohodlí. Pěstování v blízkosti kuchyně nebo v blízkosti domu usnadní sběr bylin a jejich použití.

Příprava půdy před založením bylinkové zahrádky

Jakmile si vyberete místo pro pěstování bylinkové zahrádky, budete muset připravit půdu. Pokud je půda písečná nebo těžká, přidejte kompost. Dokonce, i když je vaše půda v dobrém stavu, zapracovat nějaký kompost do půdy může bylinkám poskytnout důležité živiny, až budou růst. Při pěstování bylin nepoužívejte kompostovaný hnůj. Ten má typicky vysoký obsah dusíku, který způsobí, že bylinky vyrostou rychle, ale sníží se jejich chuť.

Výběr bylinek

Výběr bylinek pro vaši bylinkovou zahrádku je čistě jen na vás. To, které bylinky budete pěstovat, závisí převážně na tom, na co chcete bylinky pěstovat. Téměř všechny bylinky budou růst nejméně jednu sezónu, některé rostou rok co rok. Mezi nejběžnější bylinky, se kterými lidé začínají, patří bazalka, rozmarýn, oregano, pažitka, máta, šalvěj a kopr.

Pěstování bylinek

Bylinky můžete vypěstovat ze semínka nebo si koupit rostliny a ty vysázet. Pěstování již vzrostlých rostlinek je samozřejmě jednodušší než jejich začlenění od semínek. Ani pěstování ze semínek ale není tak těžké. Jakmile si založíte svou bylinkovou zahrádku, ujistěte se, že každý týden ji zalijete minimálně 2 cm vody. Mnohokrát, když nový zahradník zahajuje bylinkovou zahrádku, obává se, že častá sklizeň může bylinkám ublížit. Skutečnost je ale jiná. Časté sklizně bylinek vedou k tomu, že bylinka produkuje více a více listů, což zvyšuje celkové množství, které nakonec z jedné bylinky sklidíte. Na konci sezóny nebo pokud máte přebytek bylinek, můžete je vysušit nebo zmrazit, abyste si mohli vychutnat domácí pěstované byliny po celý rok. Pěstování bylinek je velmi jednoduché a uspokojivé. Zahájením bylinné zahrádky získáte nejen nové chutě do své kuchyně, ale také spoustu živin navíc. bylinkopedie nákup produktů

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here