Domácí adstringent

 

Většina adstringentních výrobků, které se nacházejí v regálech obchodů, jsou typicky vyrobeny z přísad, jako je alkohol, jablečný ocet a vilín. Adstringenty se hodí pro mastnou pleť, protože mají smršťující účinky. To znamená, že adstringenty minimalizují póry a pomáhají zbavit se přebytečného mazu, což nabízí hladší a zdravější vzhled kůže. Navíc, adstringentní přípravky odstraňují bakterie z kůže, utahují kůži a poskytují mladší vzhled.

Adstingent nebo toner?

Možná se divíte, jaký je rozdíl mezi adstringentem a tonerem? Některé tonery se mohou zdát velmi podobné, ale rozdíl je v tom, že adstringenty se používají ke zlepšení povrchu pokožky čištěním pokožky a uzavřením pórů, zatímco tonery pomáhají odstranit stopy oleje, potu nebo make-upu z pokožky.

Alkohol

Chci věnovat pozornost alkoholu – někteří se domnívají, že pokud je používán šetrně, nezpůsobuje na pokožce žádné škody. Nicméně, tření vysokého alkoholu může dráždit pokožku. Doporučujeme vyhnout se alkoholu, zvláště pokud máte citlivou pokožku, protože alkohol může způsobit suchou kůži a loupání. To může povzbudit kůži, aby produkovala více mazu, což pak vede k většímu výskytu akné. Existuje spousta možností, které jsou stejně účinné, ale jemnější na pokožku.

Domácí adstringent s esenciálními oleji

Příprava: 5-10 minut.

Budeme potřebovat:

 • 200 ml destilované vody,
 • 50 ml organického jablečného octa,
 • 50 ml vilínu,
 • 10 kapek levandulového esenciálního oleje,
 • 10 kapek esenciálního oleje z čajovníku,
 • 2 kapky citronového esenciálního oleje,
 • skleněná nádoba o objemu 540-600 ml.

Pokyny:

 1. Destilovanou vodu smíchejte s vilínem ve skleněné nádobě.
 2. Přidejte jablečný ocet.
 3. Poté přidejte všechny esenciální oleje.
 4. Uzavřete vzduchotěsným víčkem a pořádně protřepejte.
 5. Uchovávejte na chladném, tmavém místě nebo v lednici.
 6. Na začátku používejte každý den. Pokud objevíte jakékoli podráždění, přestaňte s užíváním. Opět to můžete zkusit za 3-4 dny. Někdy se stane, že pokožka si musí na nový produkt zvyknout.
 7. Používejte po předchozím očištění pokožky.

Prospěšnost složek v domácím adstringentu

DESTILOVANÁ VODA

Neobsahuje žádné bakterie.

VILÍN

Vilín je skvělá ingredience, i když ji používáte samostatně. Vyrábí se z rostliny, která je známá tím, že dokáže vyčistit pokožku nejlépe na celé planetě. Navíc bobuje proti bakteriím a snižuje škody způsobené sluncem.

JABLEČNÝ OCET

Jablečný ocet má antibakteriální vlastnosti a je dobrý v tom, že pomáhá pokožce vyrovnávat přirozené pH. Navíc redukuje vznik černých teček.

LEVANDULOVÝ ESENCIÁLNÍ OLEJ

Levandule vám pomáhá relaxovat, ale taktéž obnovuje pleť, redukuje akné a zpomaluje stárnutí.

ESENCIÁLNÍ OLEJ Z ČAJOVNÍKU

Tento esenciální olej je přírodní antiseptikum, které pomáhá bojovat proti bakteriím. Eliminuje akné.

CITRONOVÝ ESENCIÁLNÍ OLEJ

Citronový esenciální olej obsahuje vitamín C, který zvyšuje kolagen, který je důležitý pro zdravou a přitažlivou kůži. Vitamín C dále pomáhá udržovat mladistvý vzhled pokožky díky svým mocným antioxidantům.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here