Cyklická ketogenní dieta – 3 kroky k odstranění nadbytečných tuků!

bricho

V tomto článku se dozvíte:

  1. První fáze diety
  2. Druhá fáze diety
  3. Co dělat, když diety ani cvičení nezabírá?

Cyklická ketogenní dieta patří mezi velmi účinné diety a využívají ji především sportovci – zejména pak kulturisté a siloví sportovci před závody.

TIP: přečti si: Porovnání nejoblíbenějších proteinových diet

1) První fáze diety

Podstatou této diety je úplné vyčerpání zásob glykogenu ve svalech. Glykogen představuje zásadní palivo pro tělo. Když není k dispozici je organismus nucen vytvářet energii z tukových zásob. Tento proces se nazývá ketóza.

V první fázi proto cyklická ketogenní dieta předepisuje nejíst téměř žádné sacharidy (maximálně 20 g denně). Strava se v této době skládá ze 70 % z tuků a z 30 % z bílkovin.

Jíst tedy budete především tučné sýry a mléčné výrobky, uzeniny, maso, vejce a podobně.

Tato část trvá obvykle dva dny (např. pondělí a úterý) a je spojena s intenzivním tréninkem, při němž je nutné se opravdu velmi vyčerpat, tak aby úbytek glykogenu byl co možná největší.

Další dva dny (středa, čtvrtek) již probíhá v těle ketóza. V této době není možné trénovat, protože by velmi rychle došlo k úplnému vyčerpání. Strava je však stejná jako předchozí dva dny a dochází ke spalování tuků.

jidlo

2) Druhá fáze diety

Cyklická ketogenní dieta v druhé fázi má za úkol naplnit svaly glykogenem. Je tedy nutné jíst potraviny obsahující velké množství cukru. Tato fáze zpravidla trvá jeden den (pátek). V tento den je také předepsán trénink, který však bude lehčí než v prvních dvou dnech.

Ihned po něm si dopřejte spoustu jednoduchých cukrů ze sladkostí. Tuky v této fázi je nutné omezit, ale sacharidy můžete takřka neomezeně. V následujících dvou dnech (sobota, neděle) však již konzumujte sacharidy složené, tedy brambory, těstoviny, rýži, pečivo a podobně. V tyto dny není žádný trénink.

Od dalšího dne (pondělí) se pak cyklus opakuje od začátku, včetně tréninků. Cykly by měly být maximálně 4.

3) Co dělat, když diety ani cvičení nezabírá?

Obecné postupy (jako cvičení a snižování porci) mohou být samozřejmě užitečné v jednoduchých případech.

Faktem však zůstává, že nadváha je zdravotní problém jako každý jiný – a s jistotou se jej zbavíte pouze tehdy, pokud navštívíte specialistu, který se tímto zdravotním problémem zabývá a denně ho pomáhá lidem řešit.

Kdyby pacienti s angínou nešli k praktickému lékaři a místo toho se léčili podle rad z časopisu, také by se jich moc nevyléčilo.

——————Komerční článek——————

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here