Čínská medicína po celý rok

cinska medicina

Čínská medicína tvrdí, že v každém měsíci v roce je oslabený jeden tělesný orgán. Kdy a o které orgány jde, si z hlediska psychosomatického zdraví povíme v tomto článku.

Leden

Močový měchýř. Důležité je teplo od nohou a včasné řešení prochladnutí a udržování organismu v klidu.

Únor

Ledviny. Staří Číňané považují ledviny za sídlo energie a věří, že je v nich uložena podstata života. V únoru je potřeba ledviny chránit a teple se oblékat.

Březen

Žlučník. Dráha žlučníku prochází celým tělem, od očí až po chodidla. V březnu je důležité chránit se proti větru a dbát na teplo kolem krku a ramen.

Duben

Játra. Játra ovlivňují všechny orgány v těle. Je na místě omezit příliš tučná jídla, a pokud možno obejít se bez alkoholu. Játra posiluje radost ze života, duševní strádání má na ně velmi negativní vliv.

Květen

Srdce. Je potřeba občas se zastavit a relaxovat, rozhodně srdce nepřetěžovat emocionálními problémy.

Červen

Tenké střevo. Problémy často souvisejí s naší nedůvěrou v okolí a strachem otevřít se. Je nutné vše negativní považovat za zkoušky, které nás ve finále vedou správným směrem.

Červenec

Krevní oběh. Krásné počasí v nás vyvolává pocity radosti, je však důležité s emocemi a vášněmi to nepřehánět, pokud chceme krevní oběh udržet v klidu.

Srpen

Termoregulace. Nejlepší radou je dodržování pitného režimu a kvalitní lymfatická masáž.

Září

Slezina a slinivka. Slezina a slinivka nám v oblasti psychosomatiky říkají, že je potřeba nastolit celkovou rovnováhu a harmonii.

Říjen

Žaludek. Při odlehčeném stravování je důležité myslet na dvě věci: co jíme a v jakou dobu.

Listopad

Plíce. Důležité je správně dýchat, uvolnit se a pobývat často venku.

Prosinec

Tlusté střevo. Pokud máme problémy, je zapotřebí udělat v životě zásadní změny, zejména na úrovni psychiky a rozhodování.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here