Cibule a česnek jako přírodní antibiotikum. Jaké mají léčivé účinky?

Pomalu se ochlazuje a přichází období chřipek a nachlazení. Dá se mu ale úspěšně čelit, když do svého jídelníčku zařadíte česnek a cibuli. Poradíme vám také, jak si vyrobit snadné a rychle dostupné léky.

Cibule a česnek v syrovém stavu

Nejvíce vitamínů a léčivých látek do sebe dostanete, když budete cibuli a česnek konzumovat v syrovém stavu. Nemusíte je jíst hned samotné, stačí si na chléb s máslem nadrobno nakrájet buď česnek, nebo cibuli. V syrovém stavu se hodí i do salátů a pomazánek.

Cibule na kašel a zahlenění

Cibuli využijete hned na několik léčivých receptů. Používá se syrová i vařená a všechny recepty jsou ověřené již našimi babičkami.

Cibule a med

Nejrychlejší první pomocí je nakrájet cibuli nadrobno, zalít ji medem a nechat chvíli, aby pustila šťávu. To celé pak přecedit a podávat po lžičkách při kašli, zahlenění, zánětu průdušek. Je vhodné i pro děti. Pro delší skladování použijeme lednici.

Cibule a cukr

Podobně si můžete pomoci cukrem, a to jak bílým, tak třtinovým. Cibuli nakrájíme nadrobno a zasypeme cukrem. Můžeme také vrstvy cibule a cukru střídat. Po čase nám vznikne cibulový sirup, který rovněž po přecezení podáváme po lžičkách při zánětech horních cest dýchacích, kašli atd.

Vařená cibule + tymián + med

Dvojnásobnou silou proti kašli bojuje tento recept. Celou cibuli povaříme asi 10 minut, poté ji vyjmeme z hrnce a do vroucího odvaru nasypeme lžičku sušeného tymiánu. Necháme louhovat až do vychladnutí. Pak přecedíme a osladíme medem. Podáváme po lžících při kašli a zánětu průdušek.

Česnek na rýmu i na kašel

Česnek a kmín pro inhalaci

Při rýmě nám velmi pomůže inhalace, kterou připravíme tak, že stroužek česneku nakrájený na plátky a lžičku semínek kmínu zalijeme vroucí vodou a ihned se pustíme do inhalace. Hlavu si zakryjeme ručníkem nebo osuškou. Používáme alespoň 2x denně.

Vařený česnek s mlékem a medem

Proti kašli nám pomůže i následující recept. Česnek uvaříme v mléce, až je měkký. Poté osladíme medem. Sirup používáme po lžičkách až 5x denně.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here