Chcete si užít benefity gemmoterapie? Naše recenze na Naděje byliny

pupeny
Zdroj foto: envato

Nejrůznější bylinky pozitivně působí na naše zdraví už odpradávna. Vždy se však snažíme sbírat z nich ty nejprospěšnější a nejúčinnější části a aplikovat je v té správné formě. A právě proto je tu gemmoterapie.

Možná si ještě vzpomínáte na zásoby sušených bylinek, které měla doma vaše maminka nebo babička. Pokud se uchovávají správně, jsou jejich účinky značné. Ovšem proč je ještě nezvýšit jednoduše tím, že místo sušených natí vsadíme na účinné látky, zachovávané v zárodečné tkáni? Ano, mluvíme o pupenech – a právě na ty se zaměřuje gemmoterapie.

Nový princip využívá starých zkušeností

I když se tento pojem prosadil v medicíně až zhruba v polovině 20. století, ve skutečnosti byly nejmladší části rostlin používány už od středověku (a možná i dříve). Stačí si vzpomenout třeba na mladé, sotva rozvité jehličí borovic či smrků, vhodné do očistných čajů. Dnes je však stále těžší nasbírat v našem okolí bylinky tak, aby nebyly znečištěny těžkými kovy a dalšími nežádoucími faktory.

A proč právě pupeny? Ve hře jsou zejména látky tzv. fytocidní povahy. Jejich prostřednictvím dokáží rostliny zmobilizovat své síly v době největšího nebezpečí. A stejně dokáží působit i na organismy, které je konzumují. Povzbuzují je a léčí – což koneckonců vědí také zvířata, která mladé pupeny s chutí okusují. Gemmoterapie pak jejich účinné látky ukládá do lihových tinktur a doporučuje to správné ředění.

byliny
Zdroj foto: ecoblog.cz

Pokud s bylinkami začínáte, vsaďte na odborníky

Nejde totiž o doplňky stravy, které byste si mohli jen tak naordinovat sami. Umí být opravdu silné, takže se bez odborné konzultace neobejdou. Vůdčí autoritou je u nás v této oblasti e-shop nadeje-byliny.eu. Nabízený sortiment je opravdu široký, k dispozici nejsou jen samostatné byliny, ale i jejich směsi s konkrétním určením (kupříkladu na imunitu, pro lepší zažívání apod.).

Naše recenze na Naděje byliny hodnotí tento fakt velmi pozitivně, v přírodních pomocnících se tak snadno zorientuje i začátečník. Líbí se nám i dělení bylinných kůr podle druhu potíží a široká nabídka dalších bylinných prostředků (koupele, masti, oleje apod.). Nemusíte se tedy omezovat jen na tinktury nebo sušené bylinky.

V případě zájmu se také vše o gemmoterapii a jejích účincích dočtete v poměrně odborných článcích (ale nebojte se, jsou pojaté tak, aby jim porozuměl opravdu každý). A pokud si nebudete přece jen vědět rady, můžete využít on-line konzultaci přímo u paní Mgr. Jarmily Podhorné.

A jak tinktury působí na naše zdraví? Podívejte se na recenzi, zveřejněnou na stránkách Ecoblog.cz. Své zkušenosti tu popisuje přímo Radek, který se rozhodl vsadit na kúru, zaměřenou na imunitu. Jak to dopadlo? To se dočtete v jeho recenzi. A jako bonus tu na vás čeká i sleva na případný nákup v tomhle povedeném bylinkovém e-shopu.

———-Komerční článek———

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here