Čerstvé bylinky přímo za oknem. Zahrádku nepotřebujete!

bylinky
Zdroj obrázku: Maya Kruchankova / Shutterstock.com

Bylinky si snadno můžete vypěstovat, i když nemáte zahrádku. Dobře se jim totiž daří i za oknem v květináči nebo na balkoně. Jediné, co je potřeba, je správná péče a vhodné umístění. S tím vám ale snadno poradíme a čerstvé bylinky můžete mít letos i vy.

Na jižní stranu

Toto okno nabízí nejvíce světla i tepla, a proto je nutné vybírat bylinky, které toto mají rády. Klíčové je dopřát jim také dostatek vláhy. Dobře se zde bude dařit pažitce a petrželce, podobně skvěle zde poroste také oblíbená bazalka. Tyto bylinky můžete snadno pěstovat i ve společném truhlíku, mají rády podobné množství vody i živin.

Okna na východ

Okna orientovaná na východ poskytují prostor pro bylinky nebo rostlinky, které preferují nižší teplotu a méně slunečních paprsků. Nejlépe se zde bude dařit rozmarýnu, vavřínu či bobkovému listu. Všechny tyto bylinky zároveň vyžadují propustný substrát a vrstvu drenáže na dně nádoby. Předpěstovat zde můžete i semena rostlinek, která posléze půjdou na balkon nebo na zahradu.

Západní slunce

Celoročně tu lze pěstovat druhy, které nejsou na světlo tolik náročné. Ideální může být třeba vytrvalá máta, čechřice vonná nebo meduňka. Opět je lze všechny snadno sesadit k sobě, mají rády kyprý substrát a více vláhy.

Z obchodu raději ne

Možná jste si všimli, že supermarkety v poslední době prodávají bylinky v malých květináčích. Jenže tyto rostlinky nejsou obvykle určeny k dlouhodobějšímu pěstování. Většinou dříve nebo později uschnou. Na delší pěstování je vhodnější pořídit si buď vlastní semínka a vypěstovat si vlastní rostlinku, nebo alespoň koupit kvalitní bylinku přímo v zahradnictví a ujistit se, že víte, jak o ni správně pečovat, aby skutečně prospívala.

Nebezpečí mohou představovat někteří škůdci, jako zejména mšice – v takovém případě vsaďte na postřik, nebo prostě vzdejte marný boj a kupte si novou rostlinku.

———–Komerční článek———–

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here