Čaj na chladné zimní dny. Šálek opojné vůně

caj

Zimní čas je v plném proudu, a i době, kdy nejsou mrazy, určitě uvítáme čas strávený pod dekou u televizních pohádek nebo s dobrou knihou, a hlavně s nezbytným šálkem čaje. Máme pro vás dva recepty na čaj.

Domácí příprava

Věřím, že milovníci čaje ocení zejména takový čaj, který si sami namíchají. Proto jsme pro vás připravili pár tipů na chutné bylinkové směsi, které dodají spousty voňavé a hřejivé energie.

Bylinky, které budeme používat, musí být v sušeném stavu, skladované v plechovce nebo papírovém sáčku.

KOUZELNÝ ČAJ PRO CHVÍLE POHODY

Jedná se o směs bylinek, která má příznivý vliv na naše zdraví, má pozitivní a uklidňující účinky na tělo i mysl, navíc vám uleví při příznacích nachlazení a při bolesti v krku, můžeme jej totiž použít nejen jako čaj, ale též jako kloktadlo. Samozřejmě s nezbytnou lžičkou nejlépe domácího medu.

Na přípravu 90g čaje budeme potřebovat:

– 30g natě tymiánu

– 30g listů šalvěje

– 30g listů jitrocele

Čajovou lžičku směsi vložíme do šálku o objemu 250 ml, přelijeme převařenou vodou o teplotě 70 stupňů celsia a necháme asi 10 minut louhovat. Poté směs přecedíme přes čajové sítko.

ČAJ PRO KRÁSNÉ CHVÍLE KAŽDÉHO DNE

Je připraven z lahodné bylinné směsi, která díky své jemné chuti zpříjemní každý den. Harmonická vůně bylinek dodává pocit naprosté pohody a říká se, že tento čaj je určen výhradně pro „milovníky života“.

Na 90g čajové směsi budeme potřebovat:

– 20g jahodníkového listí

– 20g ostružiníkového listí

– 20g šípkových slupek

– 10g bezových květů

– 10g květů řebříčku

– 10g květů měsíčku lékařského

Jednu lžičku směsi vložíme do hrnku o objemu 250 ml, opět přelijeme převařenou vodou o teplotě okolo 70 stupňů celsia a necháme 10 minut louhovat. Následně přelijeme přes jemné sítko.

Čaje pijte dle libosti a chuti, doporučuje se však nepřekročit 3 šálky denně.

Přejeme příjemné chvíle pohody strávené s teplým a voňavým nápojem!

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here