Trpíte depresí? Vyzkoušejte bylinky, které vám jistě pomohou

Čas od času se to nevyhne nikomu z nás. Špatná nálada, únava, boj o přežití dne. Není to sice klasické onemocnění depresí, avšak i pochmurná nálada je jedním z aspektů této závažné nemoci. Zda lze předcházet depresi jako takové pouze užíváním bylin už nechme na odbornících, každopádně při dlouhodobé nostalgii je důležité svůj stav pozorovat a nebát se o případnou pomoc požádat.

bylinky proti depresi

Domácí léčba depresivních stavů

Všeobecná doporučení hovoří o předcházení pesimistických nálad především pestrou stravou, dostatkem pohybu, vyhýbání se alkoholu. Rozhodně se neizolujte od okolí. I přesto, že nemáte náladu se s nikým bavit, je to naopak jedna z nejúčinnějších metod, jak smutek zahnat, přestat na něj myslet. Nedostatek světla je taktéž spojen s únavou, beznadějnými pocity. Vyhledávejte proto slunná místa, choďte často na procházky. Předcházet nebo mírnit symptomy deprese lze pravidelným otužováním. Podpůrnou léčbu zajišťuje i akupunktura.

Bylinky s antidepresivními účinky

Meduňka – o meduňce je známo, že má zklidňující účinky, často se užívá jako prevence proti nespavosti. Její silice obsahují látky, které organismus zklidní i po psychické stránce. Dva až tři šálky denně dokáží zázrak.

Třezalka tečkovaná – má vědecky prokázaný antidepresivní účinek, v medicíně je hojně využívána. Napomáhá v boji s úzkostnými stavy, její látky se využívají při léčbě alkoholismu a dalšímu spektru psychických poruch.

Dobromysl obecná – nať této byliny je známá jako koření oregano, hojně využívána je v aromaterapii. Jako léčivá bylina se často užívá v čajových směsích, napomáhá k překonání nechutenství, žaludeční neurózy nebo při zažívacích obtížích. Užívá se při bolestech hlavy způsobených nervovým vypětím nebo při poruchách spánku.

Kozlík lékařský – tato bylinka je známá již od středověku, patří mezi první homeopaticky využívané drogy. Tinktura z kozlíku se nejčastěji užívá proti nespavosti a neurastenii (nervové slabosti). Pomáhá při překonání neklidu, poruchám soustředění i vyšší emocionální citlivosti.

Bazalka vonná – světově známé a oblíbené koření v sobě ukrývá látky, jež jsou účinným pomocníkem při vzniku depresivních stavů. Napomáhá k uvolnění napětí, účinkuje proti stresu, podrážděnosti nebo nespavosti. Hojně užívána je i při bolestech hlavy.

Pokud užíváte léky, vždy se o užívání bylin poraďte se svým lékařem. Při nevhodně zvolené kombinaci mohou spíš ublížit než pomoci.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here