Bylinky proti chrápání

žena květiny

Trpíte katastrofálním nedostatkem spánku, protože váš partner nesnesitelně chrápe? Snažíte se najít účinné prostředky před chrápáním? Není nic snazšího!

Trh nabízí polštářky proti chrápání, léčebné proužky a další hromadu nových výrobků nového století, neboť mnoho lidí nějak zapomnělo na existenci poměrně účinných a hlavně přírodních prostředků. Pamatujte, že bylinky jsou bezpečným řešením vašeho problému. Minimálně můžete snížit intenzitu a objem chrápání. Ale i to je hodně.

Bylinné léky

K léčbě chrápaní jsou nejvhodnější tyto byliny:

Pískavice řecké seno

Toto koření má vlastnosti, které jsou užitečné pro „chrápání“. Pískavice řecké seno je zvláště doporučováno během chladné sezóny, kdy mnoho lidí trpí právě chrápáním.

Pískavici je potřeba namočit do vody kvůli změkčení chuti a odstranění hořkosti, a pak je nutné ji důkladně žvýkat. Další možnost příjmu – 1 lžička rozemletého sena pískavice se zalije horkou vodou, pijeme před spaním.

Kromě prevence chrápání je také vynikajícím nástrojem pro podporu srdce a snížení cholesterolu.

Eukalyptový olej

Podle lékařů se chrápání v chladné sezóně mnohokrát zvyšuje. V tomto ohledu může být užitečný eukalyptus, který přispívá k zředění a vylučování hlenu, jde o nejbezpečnější a nejpřirozenější způsob. Nejlepší způsob, jak využít výhody eukalyptu k léčení chrápání, je přidat několik kapek esenciálního oleje do horké vody (nebo jen do aromatické lampy) a na několik minut vdechnout hojivou páru.

Popsaný způsob, jak se zbavit chrápání, je také užitečný při léčbě infekčních onemocnění nosohltanu u dětí.

Tymián

Tymián je nejen dobrý pro přidání chuti do jídel ryb a masa, je také skvělý doktor. Tymián bude užitečný při léčbě a prevenci katarakty a mnoha dalších onemocnění. Použití esenciálního oleje z tymiánu pro léčebné účely vám umožňuje vyčistit a rozšiřovat dýchací cesty tak, aby nedošlo k narušení zdravé cirkulace vzduchu. Takový olej lze bezpečně přidávat do mnoha moderních zvlhčovačů vzduchu nebo jen do lahve s vodním sprejem. V takovém případě budete chráněni před chrápáním po celou noc.

Tymián se přidává i do čaje pro klidný spánek.

Extrakt z máty

Extrakt z máty obsahuje mentol. A mentol se v lidové medicíně využívá pro své schopnosti: odstranění hlenu z plic, snížení zánětu respiračního traktu a rozšíření kapilár. Bylinný čaj s lístky máty těsně před spaním vás jen neuklidní, ale sníží pravděpodobnost chrápání a zkvalitní spánek.

Tyto bylinky pro léčbu chrápání lze nalézt v každé lékárně, nebo si je můžete koupit od bylinkářů.  Vyrůstají na slunečných loukách nebo pod vrcholkem vlhkého lesa, nepomáhají při chrápání, ale také jsou skvělým zdrojem vitamínů, minerálů a antioxidantů.

Tipy na zmírnění chrápání

Chcete-li léčit chrápání co nejúčinněji, je třeba dodržovat alespoň některé z níže uvedených doporučení.

  • Vynechte alkohol a cigarety těsně před spaním. Nemálo dráždí sliznice nasofaryngu, čímž se chrápání zhoršuje.
  • Vyvarujte se mléčných výrobků před spaním. Sliznice se z nich „nafoukne“, což ztěžuje dýchání a výtok hlenu.
  • Nepřejídejte se na večeři. Těžké a objemné potraviny mohou během spánku vytvářet další tlak na membránu.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here