Bylinky podle horoskopu. Podívejte se, jaké jsou ve vašem znamení

Nemusíte být přímo zastánci ezoterických myšlenek, a přesto se vám mohou hodit znalosti bylinek podle horoskopu. Které bylinky se hodí pro vaše znamení a proč?

Beran

Beran je ohnivé znamení, které se často potýká s bolestmi hlavy. Těm odpomůže heřmánkový nebo mátový čaj, meduňka či třezalka. Berany také občas trápí nachlazení a chřipky, proto by měli používat česnek, čaj z černého bezu a čaj z chmelových šištic.

Býk

Býk je zemské znamení a často mívá problémy s trávením, protože kromě jiného rád jí. Pomůže mu z bylinek zejména pelyněk a tymián, z koření hřebíček a skořice. Na močové problémy se Býkům hodí petržel. Na případná nachlazení, angíny a chřipky pak podběl, jitrocel, mateřídouška.

Blíženci

Blíženci jsou vzdušným znamením, ve kterém se jakoby potkávají dvě osoby. Proto blížence často bolí hlava, mohou být roztržití a nevyrovnaní. Na celkové zklidnění se hodí meduňkový čaj nebo čaj z kozlíku lékařského.

Rak

Rak je vodním znamením. Potřebuje zejména bylinky na zklidnění žaludku, často totiž trpí žaludečními vředy – hodí se mátový čaj, ale i měsíček, kontryhel a zázvor.

Lev

Lev je ohnivé znamení, které chce za každou cenu vyniknout. Pozor by si měl dávat zejména na srdce. Uklidňující bylinkou je heřmánek, měsíček, třezalka a arnika. Mnohým Lvům pak pomáhá i kontryhel nebo hloh.

Panna

Panna je zemské znamení, které dává přednost materiálnímu zabezpečení před vším ostatním. Pro očistu organismu je výborný čaj z kopřiv. Při nachlazeních a dalších neduzích se osvědčuje sléz, černý bez a eukalyptus.

Váhy

Váhy jsou vzdušným znamením, které miluje harmoničnost. Trpí však na onemocnění močových cest a ledvin. Pomáhá borůvka, brusinka, rakytník, kontryhel, z dalších bylinek je pak pro toto znamení vhodný zlatobýl, mateřídouška, meduňka a sporýš.

Štír

Štír je dalším vodním znamením, které však ovládají zejména pohlavní orgány. Tyto orgány jsou také citlivější na nemoci či prochladnutí. Štírům se tedy hodí kostival, kontryhel a zlatobýl, dále pak uklidňující meduňka, vřes a česnek.

Střelec

Střelec je ohnivým znamením, které má nejčastěji problémy s játry či trávením. Vhodnými bylinkami jsou pampeliška, čekanka, heřmánek a kopřiva.

Kozoroh

Kozoroh je zemské znamení, které mívá problémy nejčastěji s klouby, zuby a kostmi. Důležitý je především dostatečný přísun vápníku. Pomáhá heřmánek, třezalka, máta, meduňka, na bolavé klouby zevně kostival lékařský. Z dalších bylinek pak přeslička, šalvěj, černý bez a tymián.

Vodnář

Vodnář je vzdušné znamení, pro které materiální věci nemívají až takový význam. U Vodnářů může trpět nervový systém, a tak nejlepšími bylinkami jsou meduňka, kozlík, majoránka, aloe, chmel, z koření hřebíček a skořice.

Ryby

Ryby jsou vodním znamením, kterému největší problémy dělá imunitní systém. Prospěšné jsou všechny bylinky, které tento systém podporují, jako např. hloh, podběl, třezalka, měsíček, meduňka, dobromysl, z koření pak anýz.

Našli jste se a poznali?

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here