Ušní potíže a jak je odstranit za pomoci bylinek

Uši jsou pro nás po očích druhým nejdůležitějším smyslovým orgánem. Není divu, že nás bolest nebo onemocnění uší vždy tolik zasáhne. Zvláště pro děti je bolest ouška jednou z nejhorších. Zkuste tentokrát nejít hned na píchnutí ucha k doktorovi, ale raději využijte domácí prostředky, které pomáhají šetrně.

Zánět středního ucha

Zánět středního ucha je vůbec nejčastějším onemocněním ucha, které vás či vaše děti může potkat. Stává se to hlavně v podzimních a zimních měsících a souvisí s dalšími nemocemi, jako je rýma, kašel, nachlazení, chřipka… Než pojedete k doktorovi, vyzkoušejte tyto přírodní recepty:

  1. Obklad z cibule

Nadrobno nakrájenou cibuli zabalte do nahřátého kapesníku a přiložte k bolavému oušku. Zafixujte šálou nebo čepicí, aby se obklad neuvolnil. Teplo uvolňuje účinné antibakteriální látky z cibule, ale pozor, ať obklad není horký.

2. Šťáva z netřesku

Netřeskové listy rozdrtíme v hmoždíři a několik kapek takto získané šťávy nakapeme dětem do ucha. To můžeme opakovat až 3x denně.

3. Lihová tinktura z řimbaby

Máme-li k dispozici lihovou tinkturu z řimbaby, nakapeme ji na vatový tamponek a vsuneme do postiženého ouška, necháme působit do odeznění bolesti. Můžeme také zasunout kousek listu ze řimbaby do ucha, ale v tomto případě dáváme pozor, abychom jej nezasunuli příliš hluboko.

4. Dubové kapky

Dubové kapky neboli dubová tinktura se také hodí pro léčbu zánětu středního ucha. Pár kapek nakapeme na vatový tamponek a zasuneme do ucha. Bolest obvykle brzy odezní.

Nedoslýchavost, zvonění v uších

Při nedoslýchavosti či pocitu zvonění v uších se také osvědčil netřesk. Šťávu z listů nakapeme na vatový tampon a ten vložíme do ucha. Potíže by měly vymizet při každodenním používání do několika dnů. A pozor: Když vás nebo děti často bolí uši, znamená to, že něco nechcete slyšet. Zamyslete se tedy nad tím, zda se například příliš často v rodině nehádáte… bylinkopedie nákup bylinek a produktů      

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here