Ušní potíže a jak je odstranit za pomoci bylinek

Uši jsou pro nás po očích druhým nejdůležitějším smyslovým orgánem. Není divu, že nás bolest nebo onemocnění uší vždy tolik zasáhne. Zvláště pro děti je bolest ouška jednou z nejhorších. Zkuste tentokrát nejít hned na píchnutí ucha k doktorovi, ale raději využijte domácí prostředky, které pomáhají šetrně.

Zánět středního ucha

Zánět středního ucha je vůbec nejčastějším onemocněním ucha, které vás či vaše děti může potkat. Stává se to hlavně v podzimních a zimních měsících a souvisí s dalšími nemocemi, jako je rýma, kašel, nachlazení, chřipka… Než pojedete k doktorovi, vyzkoušejte tyto přírodní recepty:

  1. Obklad z cibule

Nadrobno nakrájenou cibuli zabalte do nahřátého kapesníku a přiložte k bolavému oušku. Zafixujte šálou nebo čepicí, aby se obklad neuvolnil. Teplo uvolňuje účinné antibakteriální látky z cibule, ale pozor, ať obklad není horký.

2. Šťáva z netřesku

Netřeskové listy rozdrtíme v hmoždíři a několik kapek takto získané šťávy nakapeme dětem do ucha. To můžeme opakovat až 3x denně.

3. Lihová tinktura z řimbaby

Máme-li k dispozici lihovou tinkturu z řimbaby, nakapeme ji na vatový tamponek a vsuneme do postiženého ouška, necháme působit do odeznění bolesti. Můžeme také zasunout kousek listu ze řimbaby do ucha, ale v tomto případě dáváme pozor, abychom jej nezasunuli příliš hluboko.

4. Dubové kapky

Dubové kapky neboli dubová tinktura se také hodí pro léčbu zánětu středního ucha. Pár kapek nakapeme na vatový tamponek a zasuneme do ucha. Bolest obvykle brzy odezní.

Nedoslýchavost, zvonění v uších

Při nedoslýchavosti či pocitu zvonění v uších se také osvědčil netřesk. Šťávu z listů nakapeme na vatový tampon a ten vložíme do ucha. Potíže by měly vymizet při každodenním používání do několika dnů. A pozor: Když vás nebo děti často bolí uši, znamená to, že něco nechcete slyšet. Zamyslete se tedy nad tím, zda se například příliš často v rodině nehádáte… bylinkopedie nákup bylinek a produktů      

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here