Bylinky na regulaci menstruace

Po porodu, vysazení hormonální antikoncepce nebo v důsledku stresu se může stát, že se menstruace ženy může stát neobvyklá – příliš silná nebo naopak vůbec žádná. I tyto zdravotní podmínky mohou určitým způsobem ovlivňovat bylinky. Mějte ale na paměti, že se nejedná o plnohodnotnou léčbu, s jakýmkoli zdravotním problémem se proto poraďte nejprve se svým lékařem.

Chybějící menstruace (amenorea)

Zmizel váš menstruační cyklus? Možná máte nepravidelné menstruační cykly? Následující bylinky vám mohou pomoci vrátit nepřítomný menstruační cyklus a pomáhat tělu regulovat hormony a podporovat ovulaci:

 • Ploštičník hroznatý (Actaea racemosa): tato rostlinka může způsobit menstruační krvácení. Pomáhá v tónování, pravidelné funkci a vylučování dělohy.
 • Andělika lékařská (Angelica sinensis): pomáhá zvýšit oběh do dělohy a je bohatá na železo pro správnou tvorbu krve, posiluje dělohu regulací hormonální kontroly a zlepšuje časování menstruačního cyklu.
 • Řeřicha peruánská (maca horská, lat. Lepidium meyenii): podporuje hormonální rovnováhu a vyživuje endokrinní systém, který kontroluje hormonální funkci.
 • Srdečník obecný (Leonurus cardiaca): tato bylina je velmi účinná při snižování spasmu děložního svalu, křečí a stimuluje funkce dělohy.
 • Pelyněk černobýl (Artemisia vulgaris): Používá se tradičně po celém světě na podporu menstruace u žen s amenoreou, působí jako stimulant dělohy. Podporuje také zdravé trávení a pomáhá při asimilaci vitaminů a minerálů. Pomáhá zmírnit napětí a stres.
 • Kořen petrželky (Petroselinum crispum): Petrželka je bohatým zdrojem vitamínu C a pomáhá přivodit menstruaci.

Příliš silná menstruace (menoragie)

Existuje mnoho bylin, které mohou pomoci zastavit silné menstruační krvácení. V úvahu je třeba vzít také byliny s dlouhodobým účinkem na hormonální rovnováhu. Silná ztráta krve může vést k anémii, takže je vhodné zařadit bylinky s velkým obsahem železa a vitaminu C (vitamín C pomáhá při vstřebávání železa).

 • Kakost skvrnitý (Geranium maculatum): Tato bylina byla tradičně používána k zastavení silného menstruačního krvácení nebo děložního krvácení.
 • Skořice (Cinnamomum verum, C.zeylanicum): Skořice se ukázala být užitečným nástrojem pro ženy s těžkým menstruačním krvácením spojeným s endometriózou, děložními fibroidy, adenomyózou a primární menoragií. Skořice se tradičně po stovky let používá k zastavení nadměrného menstruačního krvácení, krvácení během porodu a potratu.
 • Zázvor (Zingiber officinale): Ať už čerstvý nebo sušený, zázvor je protizánětlivý a zlepšuje oběh do reprodukčních orgánů.
 • Ibišek súdánský (Hibiscus sabdariffa): Vysoký obsah vitamínu C pomáhá absorbovat železo, proto je vhodné kombinovat ho s bylinkami bohatými na obsah železa. Normalizuje také krevní tlak.
 • Kopřiva dvoudomá (Urtica dioica): nadzemní části této rostliny jsou jak adstringentní, tak i bohaté na železo a vitamín C.
 • Brčál větší (Vinca major): používá se k léčbě menoragie. Může být použit také k potlačení špinění nebo krvácení mimo menstruační cykly.

bylinkopedie nákup produktů

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here