Vyzkoušejte 5 nejlepších bylinek na kašel.

bylinky na kasel cerny bez

Dříve než použijete chemické přípravky z lékárny, zkuste použít níže uvedené bylinky na kašel. Mateřídouška, Jitrocel, Černý bez, Divizna a Tymián.

  1. Mateřídouška

Mateřídouška je nízká plazivá rostlinka, která má ale velmi silnou účinnost proti přetrvávajícímu kašli. Sbírá se kvetoucí nať a s kašlem můžete bojovat čajem nebo sirupem. Čaj snadno vyrobíte zalitím sušené nati vroucí vodou, 15 minut přikryté louhujete, scedíte a dochutíte medem. Pijte 2 až 3 šálky denně.

  1. Jitrocel

Existují dva druhy jitrocele: jitrocel kopinatý a jitrocel větší a oba druhy jsou léčivé. Sbírají se listy na čaj, který pomůže na kašel a nemoci dýchacích cest. Sušené jitrocelové listy zalijte vroucí vodou a nechte 15 minut louhovat, přeceďte a pijte vlažný několikrát denně.

  1. Černý bez

Bez černý roste prakticky všude kolem vás. Pro léčbu neduhů se sbírají květy a plody, méně již se ví o účincích listů i kůry. Používá se při mnoha chorobách a k léčbě se využíval odjakživa. Při kašli nejlépe pomůže čaj z květů bezu. Pije se teplý, k bezu můžete přidat i květy lípy a divizny. Zalijete vroucí vodou a louhujete asi 15 minut. Nakonec přeceďte a pijete 3x denně.

  1. Divizna

Vysoká žlutě kvetoucí rostlina miluje slunce a roste na stráních či skalách. Květy divizny pomáhají při kašli, podporují vykašlávání a léčí i průduškový či astmatický kašel právě při kašli se používá známý léčivý čaj, kdy se sušené květy divizny zalijí vroucí vodou a nechají 10 minut vylouhovat. Po přecezení se pijí 1 až 2 horké šálky nápoje denně.

  1. Tymián

Tymián patří do stejného rodu jako mateřídouška a jeho léčivé účinky proti kašli jsou velice podobné. Můžete jej používat na uvolňování hlenů a podporu vykašlávání, a to ve formě čaje či sirupu.

Náš tip:

Zkuste salát z nastrouhané mrkve a jablka. Při každodenním používání pomáhá při kašli vylučovat hleny z těla.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here