Co nám symbolizuje kašel a jak se ho zbavit pomocí omanu

sirup
Zdroj foto: pixabay

Kašel je velmi nepříjemný příznak různých nemocí, ale může souviset i s psychickou pohodou, resp. nepohodou člověka. Víte, s čím se pojí dlouhodobý kašel, který zdánlivě nemá žádnou příčinu? A jak jej léčit?

Co může být příčinou či spouštěčem kašle

Kašel se samozřejmě objevuje jako příznak u chřipky, nachlazení, popř. i při alergiích. Ale u dlouhodobého kašle, u kterého stále nemůžeme přijít na příčinu, bychom se měli zamyslet nad sebou, svým vztahem k okolnímu světu a ostatním lidem. Kašel totiž může symbolizovat to, že máte všeho plné zuby a nejraději byste se na všechno a na všechny vykašlali. U dětí dlouhodobý kašel signalizuje to, že potřebují více lásky, pocitu bezpečí a hlavně pocitu, že jsou přijímány takové, jaké jsou (rodiči, sourozenci, kamarády, spolužáky…).

oman
Zdroj foto: cs.m.wikipedia.org

Jak kašel léčit

Když už jste rozpoznali spouštěč, uveďte se nejprve do psychické pohody, urovnejte spory s blízkými, odejděte ze zaměstnání, které vás neuspokojuje, a najděte si jiné, změňte školu, pokud vám nenabízí to, co jste hledali. A potom samozřejmě můžete začít léčit kašel bylinkami. Nejlepší z nich je oman pravý.

Odvaz z omanu

Na odvar se používá kořen omanu pravého. Je dobré si kořen omanu na podzim nasušit do zásoby, protože se v zimě může hodit. Asi jednu čajovou lžičku sušeného kořene omanu vložíme do 200 ml studené vody, přivedeme k varu, vaříme asi 5 minut, necháme 15 minut louhovat a přecedíme. Odvar užíváme po lžících – nejlépe 3 až 4x denně, nebo popíjíme po doušcích. Dáváme ale pozor, abychom nikdy nevypili více než 200 ml tohoto odvaru za 1 den.

Pro děti raději sirup

Protože oman je hořký a dětem by příliš nechutnal, uvaříme jim raději sirup. Můžeme jej uvařit stejně jako odvar ze sušeného kořene nebo i z čerstvého, postupujeme stejně jako výše, do horkého odvaru však zamícháme asi 200 g cukru (nebo medu) a šťávu z jednoho citronu. Mícháme, dokud se cukr či med nerozpustí. Sirup nalijeme do čistých vyvařených sklenic, zavřeme, na chvíli otočíme dnem vzhůru, a necháme vychladnout. Dětem podáváme 1 čajovou lžičku 2 až 3x denně.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here