Oživte bylinkovou zahrádku ještě do konce března

petrzel hladkolista
Zdroj foto: pixabay

Bylinková zahrádka potřebuje po zimě dokonale probudit. Co udělat jako první, na co nezapomenout, a co ještě počká do dubna?

Záleží na počasí

Jako se vším kolem zahradničení, i bylinkovou zahrádku můžete začít probouzet pomalu a postupně, a také podle toho, jaká je předpověď na následující dny. Mráz by mohl mladým rostlinkám uškodit. Takže postupujte opatrně a všeho s mírou.

Úklid

Jako první byste měli zvolit jarní úklid po zimě. Je potřeba zejména vyhrabat spadané listí, ostříhat suché a zmrzlé konce bylinek. Vyhněte se ale příliš hlubokému kopání, abyste nepoškodili bylinky, které jsou dosud schované pod zemí (estragon, máta).

Přihnojení

Už v březnu můžete bylinky poprvé přihnojit. Hodí se tekuté hnojivo, nebo hnojivo rozpustné ve vodě, které má dostatek dusíku, aby bylinky rostly. Postupně během jara jim přidávejte i hnojivo s draslíkem a fosforem, které zase napomáhá kvetení.

pazitka
Zdroj foto: pixabay

Zalévání

Nezdá se to, ale i zálivka je důležitá. Letošní jaro je zatím spíše suché a suché bylinky by byly náchylnější na zmrznutí při jarních mrazících.

Bylinky v květináčích

Samostatnou kapitolou jsou bylinky v truhlících a květináčích. Některé jste možná měli doma, a tak bude nutné je zvykat postupně venku. Dávejte je ven nejlépe na část dne, kdy svítí sluníčko a je teplo. Po několika dnech je budete moci nechat venku celodenně.

Při letošní mírné zimě vám možná vydržely bylinky v květináčích i přes zimu venku (např. pažitka, petržel). Tyto bylinky můžete pomalu zbavit suchých lístků, také zalít a přihnojit stejně jako bylinky na záhoně.

Vysévání a vysazování nových bylinek

Pokud budete bylinky vysévat, můžete také začít již v březnu. Vysazování koupených bylinek ale zatím na zahradu nedoporučujeme, protože nevíte, v jakém prostředí byly pěstovány a mohly by pomrznout. K vysazování nových bylinek je vhodné přistoupit od poloviny dubna do poloviny května.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here