Domácí bylinková sůl, která léčí. Její příprava je snadná

wellness bylinkova sul

Bylinková sůl pomáhá nejen při relaxaci. Předtím, než utratíte hromadu peněz v lázních, vyzkoušejte náš úžasný recept na voňavou bylinkovou sůl ve stylu wellness v pohodlí svého domova.

Sůl do koupele

Náš recept na domácí léčivou lázeň pomůže zvýšit pocit relaxace, zmírnit bolesti svalů a podpořit detoxikaci těla.

Připravte si čtyři dávky léčivé soli do koupele.

Budete potřebovat:

  • 1 šálek pečící sody
  • 3 šálky epsomské soli
  • 20 kapek esenciálního levandulového oleje
  • 20 kapek jalovcového oleje

V malé misce smíchejte sodu na pečení s epsomskou solí. Skladujte v hermeticky uzavřené nádobě. Když si připravíte koupel, jeden šálek této připravené tekutiny dejte do horké vody ve vaně a přidejte esenciální olej. V koupeli relaxujte 20 až 40 minut, abyste vytěžili co nejvíce účinných látek.

Soda na pečení

Soda pomáhá bojovat s akné, odstraňuje bolest po spálení sluncem, obnovuje pružnost a hladkost pokožky, odstraňuje zažloutnutí nehtů a zbavuje vás nepříjemného tělesného zápachu.

Levandulový olej

Levandule má aromatické účinky, snižuje nervové napětí, úzkost a stres, chrání před příznaky diabetu, zlepšuje mozkové funkce a zlepšuje pokožku, také má příznivý vliv na dobrý spánek a ulevuje od bolesti svalů i bolesti hlavy.

Jalovcový olej

Jalovec je přírodním antiseptikem. Léčí a chrání pokožku, podporuje trávení a odstraňuje nadýmání, pomáhá také při relaxaci. Účinný je též na redukci celulitidy a snižuje vysoký krevní tlak.

Epsomská sůl

Jedná se o známou kosmetickou přísadu. Tato sůl není jedlá, koupíte ji ve většině lékáren. Rozpuštěná ve vodě dodá vaší kůži vysoké dávky hořčíku a sulfátů. Epsomská sůl dokáže léčit artritidu a bolesti s ní spojené, je vhodná na pohmožděniny, bolesti svalů, vazů a šlach, na oteklé nohy, pomáhá při zarůstání nehtů. Může ulevit při lupence, dokonce funguje i na nespavost.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here