Barvení vajíček přírodně a bez chemie

barevna vejce
Zdroj foto: envato

Stále více rodin se přiklání k udržitelnému způsobu života, a tak ani barvení vajíček na Velikonoce by nemělo být výjimkou. Jak ale vajíčka obarvit přírodně? A jaká na barvení vybrat? A budou se koledníkům líbit?

Jaká vajíčka vybrat na přírodní barvení

Na přírodní barvení se hodí více vajíčka bílá než hnědá. Jednoduše proto, že přírodní barvy nejsou tak silné, aby přebarvily hnědou barvu. Ale pozor: některé slepice snášejí i vajíčka se žlutou skořápkou, nebo dokonce se zelenou a ta se dají také použít k dalšímu zdobení. Jen si musíte najít hospodáře, který taková vajíčka prodává.

Co s vajíčky před barvením

Před samotným barvením byste měli vajíčka dokonale umýt a odmastit. Hodí je šetrný prostředek na nádobí, voda s jedlou sodou nebo octová voda. Na odmaštěném vajíčku budou barvy lépe držet (a to i ty chemické).

strouhana mrkev
Zdroj foto: envato

Kterými prostředky dosáhneme jaké barvy

Pokud chceme vajíčko obarvit nahnědo, nebo přidat hnědý odstín, vaříme jej natvrdo s cibulovými slupkami. Tmavší hnědý odstín dosáhneme vařením v kávě nebo černém čaji.

Dočervena vajíčko obarvíme pomocí červené řepy nebo slupek z červené cibule.

Dooranžova můžeme vajíčko obarvit pomocí nastrouhané mrkve, popřípadě i červené cibule nakrájené na proužky.

Dožluta obarví vajíčko kurkuma, ostatně stejně jako vaše ruce.

Dozelena vám vajíčko obarví listy kopřivy nebo jarního špenátu.

Domodra bude v odvaru z borůvek nebo červeného zelí.

A co udělat, aby se vajíčka krásně leskla

Obarvena a dokonale osušená vejce potřete nějakým tukem, hodí se máslo, sádlo, olej, špek, slanina

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here