Babské rady, ale i osvědčené tipy na hubnutí

Hubnut°

Tolik toužíte shodit přebytečná kila, která vám přidělávají vrásky na čele, ale ať děláte, co děláte, pořád se vám to nedaří? Hledáte nové a nové způsoby a doufáte, že teď už se to povede? Máme pro vás několik osvědčených tipů, jak na to.

Hubnutí je běh na dlouhou trať

Hubnout se nedá přes noc, chce to čas a trpělivost. Vždyť ani ta kila, kterých se chcete zbavit, nepřibyla přes noc, jako lusknutím prstu. Jen si přiznejte, že tu jste si dopřáli čokoládu, tu nějaké to tučnější smažené jídlo, pohybu jste zrovna moc nedali. Co si budeme povídat, za poslední roky to má podobně mnoho z nás. Jak zhubnout jednou provždy?

Tip číslo jedna: Stanovte si reálný cíl

Když si budete říkat, že do léta shodíte 20 kilogramů, budete začátek pořád odsouvat, navíc nezpozorujete žádný posun. Jaké pak bude vaše překvapení, když shodíte jen kilo nebo dvě? Mnohem lepší je stanovovat si krátkodobé splnitelné cíle, třeba 2 kila za měsíc. A když cíl splníte, odměňte se.

Tip číslo dva: Hubnout neznamená hladovět

Kdo chce zhubnout, ten většinou sází na nejrůznější diety. Během nich nejen přestanete jíst určitý typ potravin, vy navíc často hladovíte. To ale není ta nejlepší cesta za vysněnou postavou. Jakmile totiž přestanete striktně dodržovat jídelníček, kila se vrátí zpět a klidně i víc, než kolik jste zhubnuli. Na vině je jojo efekt, strašák každého, kdo chce zhubnout jednou provždy.

Tip číslo tři: Před každým jídlem vypijte sklenici vody

Pitný režim a jeho dodržování je pro hubnutí zásadní, když navíc před každým jídlem vypijete sklenici vody, váš žaludek se zaplní a tolik se toho do něj už nevejde. Voda také podpoří správné fungování metabolismu a úspěch je skoro zaručený. Pijte ale spíš čistou vodu nebo neslazený čaj, alkoholu, džusům a slazeným limonádám se vyhněte obloukem.

Tip číslo čtyři: Den začněte snídaní

Máte pocit, že když některé jídlo vynecháte, zhubnete? Omyl! Den má začínat snídaní, vynechat nesmíte ani svačinu, oběd nebo večeři. Jezte častěji menší porce.

Zelenina

Tip číslo pět: Dopřejte si dostatek zeleniny

Zeleninu bychom si měli dopřát alespoň 3x denně, měla by být součástí každého hlavního jídla. Tvoří ji hlavně voda, většinou nemá žádné kalorie a docela dobře zažene i hlad. Dopřejte si ji nejen v sezóně, kdy je jí všude dost, ale po celý rok.

Tip číslo šest: Metabolismus zrychlí třeba kysané zelí

Je spousta potravin, které zrychlí metabolismus a podpoří jeho správné fungování. Patří mezi ně třeba kysané zelí, které navíc pročistí i střeva, kromě něj ale i na antioxidanty bohatý bílý čaj, modrozelený čaj maté, rukola, máta nebo chilli. To obsahuje speciální látku s názvem kapsaicin, která organismus nutí rychleji spalovat.

Tip číslo sedm: Hlídejte si složení stravy

Chcete zhubnout bez toho, aby se kila vrátila zpět jako bumerang? Pak si taky pohlídejte složení vaší stravy. Co si budeme povídat, většina z nás konzumuje velké množství sacharidů, které se v nějaké míře nachází snad ve všem, co jíme. Zkuste jejich příjem minimalizovat a nahraďte je kvalitními proteiny a zdravými tuky.

———-Komerční článek———–

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here