Astma dokáže potrápit, ale my víme, jak na něj

astma
Zdroj foto: envato

Astma trápí děti i dospělé. Je to chronické onemocnění, které se může časem zhoršovat, ale i zlepšovat. Někdy je jeho příčinou i psychika.

Co je to astma

Astma je běžné chronické onemocnění dýchacích cest, které se projevuje lapáním po dechu, sípáním, kašlem, svíráním na hrudi a dušností.

Co způsobuje astma

Astma může být způsobeno dědičnými faktory, ale i environmentálním prostředím. Z tohoto prostředí se nejčastěji uvádí kouření matky v těhotenství, celkově špatná kvalita vzduchu, alergeny jako roztoči, ale i třeba škrkavky.

U dětí může být astma způsobeno nezájmem rodičů, anebo naopak příliš přísnou výchovou.

trezalka
Zdroj foto: envato                     Třezalka

Jaké bylinky pomůžou při astmatu

Máte-li vy nebo vaše dítě astma, vyzkoušejte čaje z těchto bylinek: černý bez, mateřídouška, fenykl, sedmikráska, yzop, popenec, oman, třezalka. Dále je možné vyzkoušet tinkturu z kaštanu. Do jídelníčku je vhodné zařadit meruňky, šípky, med, zázvor, česnek, křen. Protože stejně doma používáte rostlinné oleje, zkuste přejít na některý z následujících: brutnákový, černuchový, konopný nebo olej z ostropestřce mariánského.

Čaj proti astmatu

Tento směsový bylinkový čaj je vhodnou terapií astmatu u dětí: Smíchejte 50 g fenyklu s 30 g tymiánu a 20 g heřmánku a lžičku této směsi zalijte šálkem vroucí vody. Nechte 10 minut louhovat, přeceďte a pijte šálek po ránu.

Škrkavky jako příčina astmatu

Pokud vám lékař sdělí, že příčinou astmatu vašich dětí jsou škrkavky, popř. roupi, pak je nutné především dítě důsledně odparazitovat. Zakupte nějaký šetrný prostředek v lékárně a použijte podle návodu.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here