Zlatobýl kanadský

Česky:

Zlatobýl kanadský
Latinsky: 

Solidago canadensis
Slovensky:  

Zlatobyľ kanadský

Léčivé účinky

Česky: Zlatobýl kanadský Latinsky: Solidago canadensis Slovensky: Zlatobyľ kanadský, CC BY-SA 3.0, Odkaz
  • má silné desinfekční účinky
  • používá se při odvodňování přebytečné vody z těla
  • napomáhá při odstranění ledvinových kamenů a ledvinového písku
  • odstraňuje močové kameny, močový písek
  • mužům pomáhá při léčbě zvětšené prostaty
  • napomáhá léčit špatně se hojící rány, ekzémy, vyrážky
  • používá se k výplachům pochvy při zánětech
  • jako kloktadlo působí hojivě při zánětech dásní
  • zpevňuje zuby

Použití

Zlatobýl kanadský (Solidago canadensis) je svým vzhledem velmi okrasnou rostlinou, která se hojně používá pro ozdobu zahrad.

Kromě své okrasné funkce má také silnou léčivou moc, která se používá v lidovém léčitelství tam, kde moderní medicína nemá pozitivní léčivé účinky.

Zlatobýl nemá žádné vedlejší účinky, používá se buď samostatně, nebo je obsažen ve směsích čajů.

O zlatobýlu kanadském

Zlatobýl kanadský (Solidago canadensis) je krásná rostlina, která se ve volné přírodě nachází na suchých, výživných půdách na pastvinách, loukách, podél cest i kolem lesů. Již po staletí se používá při léčbě žlučníkových kamenů. Podává se také při poruchách jater a nechutenství. Při zevní i vnitřní aplikace příznivě ovlivňuje cévy, proto napomáhá při léčbě hemoroidů. Má silné desinfekční účinky, proto se používá také ve směsích čajů při nachlazení.

Protizánětlivé účinky zlatobýlu kanadského se používají také ve formě koupelí, kde se používá pro špatně se hojící rány, hnisavé rány, podlitiny, ekzémy a jiné vyrážky.

Kontraindikace:

Nedoporučuje se pro těhotné ženy a kojící matky a rovněž pro osoby s chronickým selháním ledvin.

Domácí recepty

Domácí koupele: Dvě hrsti zlatobýlu kanadského vložíme do dvou litrů vroucí vody. Povaříme deset minut a necháme dalších dvacet minut louhovat. Sceděný roztok necháme vychladnout na tělesnou teplotu. Namočený ručník do lázně pak přiložíme na postižené místo.

Čaj: Pro nejrůznější zdravotní problémy se zlatobýl kanadský používá ve formě čaje, který připravíme ze dvou lžiček sušené směsi a 200 mililitrů horké vody. Louhujeme deset minut a popíjíme dvakrát až třikrát denně.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů