Snědek chocholičnatý

Snědek chocholičnatý, latinsky Ornithogalum umbellatum, je vytrvalá rostlina čeledi chřestovitých, dorůstajících do výšky přibližně 25 cm. Snědek má podzemní cibuli s vedlejšími cibulemi, kterých může být až 15. Z hlavní cibule vyráží přibližně 5 až 7 listů, z vedlejších cibulí vyráží listy menší a tenčí.

Snědek chocholičnatý

Květy mají hvězdicový tvar a v květenstvích jich bývá přibližně 10 až 20, okvětních lístků poté zhruba 6. Kvést ji uvidíte během měsíců května a června. Trávovité listy raší na jaře, poté, co odkvetou, tak zežloutnou a zatáhnou se. Snědek má rád teplejší prostředí, daří se mu v trávnicích a rozlehlých svazích.

Roste v převážné části Evropy, a to i ve Středomoří, severně od Alp až po severní pobaltské státy, ve Velké Británii, rozšířen je ale i v severní Africe, i ve východní části Asie jakou je Irán a Kavkaz. V České republice byste jeho výskyt uviděli velmi vzácně.

Objevili byste ho spíše v nížinách, pahorkatinách, světlých křovinách a loukách. Pokud se rozhodnete pro jeho pěstování, bude to bezproblémové. Této rostlině se daří především ve větších seskupeních, která je pak velmi snadné identifikovat.

Zvláštnosti této rostliny je, že její květy se otevírají až po dopolední jedenácté hodině a zavírají se po západu slunce.

Léčivé účinky

  • pomáhá lépe zvládat psychickou bolest
  • je dobrý pomocník při těžkých životních situacích

Esence jako pomocník v těžkých chvílích

Rostlina se využívá v podobě esence, člověku dokáže ulevit při zažívání krizových životních situací.

  • Jak ji připravit?

Do skleněné nádoby nalijete přibližně 50 ml čerstvé vody a na ni se poté pokladou květy. Takto pokladená skleněná nádoba se nechá na několik hodin odstát. Tuto dobu čekání můžete využít například k meditaci. Květy následně z nádobky odstraníte a přilijete vinný líh.

V této podobě se esence rozlévá do malých skleněných lahviček, které se uchovávají v temných a chladných prostorách. Při potřebě úlevy se užívá kapka esence přímo do úst nebo se přidává do sklenice s vodou.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů