Rdesno mnohokvěté

Rdesno mnohokvěté (Polygonum multiflorum) má zajímavě odvozený název. Polygonum se skládá ze dvou řeckých slov: „poly“ znamená „mnoho“ a „gonu“ znamená „koleno“ ve vztahu ke kloubovitým uzlinkám stonku. Multiflorum zase pochází z řeckých slov: „multi“, což je „více“ a „florum“ znamená „květiny“. To odkazuje na větší množství květin uspořádaných ve tvaru květenství.

Česky: 
Rdesno mnohokvěté
Latinsky:
Polygonum multiflorum
Slovensky:
Kokorík mnohokvetý

 

Česky: Rdesno mnohokvěté Latinsky: Polygonum multiflorum Slovensky: Kokorík mnohokvetý

Léčivé účinky

 • Zmírňuje příznaky Alzheimerovy choroby.
 • Má omlazující účinky na mozek a nervy.
 • Tonizuje ledviny.
 • Chrání kůži před poškozením způsobeným UVB zářením.
 • Předchází ztrátě pigmentace vlasů a slabým kostem.
 • Má laxativní účinky.
 • Má antioxidační vlastnosti.
 • Stimuluje nadledviny a pomáhá detoxikovat tělo.
 • Přirozeně posiluje imunitní systém.
 • Podporuje tvorbu červených krvinek.
 • Bojuje proti různým patogenním bakteriím.

Použití a přípravky

Pro lékařské účely se používá sušený kořen rostliny. Rostlina se využívá v tradiční čínské medicíně, kde je známá jako „He Shou Wu“. Někdy se používá pouze název pro kořen této rostliny „Fo-ti“. V Číně se věří, že léky připravené z této rostliny omlazují tělo.

Předpokládá se, že alkaloidy přítomné v kořenu jsou zodpovědné za omlazující účinek na mozkové buňky, endokrinní žlázy a nervy.

Rdesno mnohokvěté má pověst jako bylinka, která by mohla pomoci přirozeně zvýšit plodnost a potenci u mužů.

 • Rdesno se objevuje jak v nezpracované, tak i ve zpracované formě. Ve Spojených státech neexistuje žádný rozdíl mezi těmito dvěma formami, přestože formy mají poměrně odlišné účinky.
 • Kořen, který byl připraven procesem sušení, je známý jako syrový kořen.
 • Kořen, který byl připraven parní destilací s extraktem černých sójových bobů, je zpracovaná forma rdesna.

O rdesnu

Rdesno mnohokvěté (Polygonum multiflorum) je široce rozšířené ve všech částech Číny a je pěstováno po celé zemi. Rdesno je plazivka, která se rychle rozšiřuje a pokrývá všechny dostupné plochy. Kořenové hlízy jsou nepravidelné; přibližný rozměr je na délku asi 6 až 15 cm a šířku od 4 do 12 cm. Květy jsou jemné, a objevují se na podzim. Kořenové hlízy jsou červenohnědé barvy.

Dávkování a aplikace

Doporučuje se a bezpečně konzumovat asi 9 až 25 g denně. Obecně se rdesno připravuje jako čaj, kdy se sušený kořen vaří ve vodě.

Potenciální vedlejší účinky

Vzácné jsou nežádoucí účinky gastrointestinální poruchy, které se projevují pouze v některých případech. V případě nadměrné dávky se objevuje měkká stolice.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů