Pueraria Mirifica

Pueraria Mirifica je známá také jako kwao krua. Tato rostlina je hojně používána v Thajsku pro své léčebné účely – a to již po mnoho let. Užívá se zejména jako ženský hormonový přípravek. Studie, které byly provedeny, ale prokazují i mnohé další zdravotní přínosy.

Léčivé účinky

Pueraria Mirifica
 • Pomáhá při menopauze (odstraňuje nepříjemné příznaky, včetně návalů horka).
 • Zvyšuje sexuální libido (a také vaginální vlhkost).
 • Zlepšuje zdraví kostí (proto je přínosná při osteoporóze).
 • Podporuje absorpci vápníku.
 • Přirozeně bojuje proti stárnutí (kůže, šednutí vlasů).
 • Snižuje výskyt celulitidy.
 • Zvyšuje energii.
 • Zlepšuje paměť.
 • Pomáhá zvětšovat prsa u žen.
 • Zlepšuje kvalitu a vzhled pokožky.
 • Zvyšuje tvorbu kolagenu.
 • Snižuje chuť k jídlu (vhodné při hubnutí).

Použití a přípravky

Pueraria Mirifica obsahuje flavonoidy a sloučeniny miroestrolu, které se ukázaly jako účinné při boji proti stárnutí buněk a volným toxinům v těle, jež způsobují poškození buněk.

Ženy, které hledají alternativu ke zvětšení prsou, se často obracejí na rostlinu Pueraria Mirifica. Jedna studie naznačuje, že 70 procent žen, které používají Pueraria Mirifica, zaznamená zvýšení velikosti jejich prsou. Nejenže zvyšuje velikost prsou, ale může také snížit vzhled strií.

Pueraria je široce dostupná ve formě kapsle, kapaliny nebo prášku. Může být také aplikována lokálně. Nejlepší výsledky byste měli užívat spolu s jídlem nebo nápojem s vysokým obsahem vápníku, jako je mléko, sýr, sezamová semínka nebo mandle, protože se zdá, že vápník pomáhá zvýšit absorpci fytoestrogenů, což jsou hlavní účinné složky v Pueraria a mnoho dalších bylin.

O Puerarii

Pueraria Mirifica je rostlina nacházející se ve volné přírodě v Myanmaru a severovýchodním Thajsku. Termín Pueraria Mirifica byl vytvořen v roce 1952. Dnes je výtažek z této rostliny používán k přípravě doplňků stravy.

Pueraria Mirifica patří do čeledi bobovitých (Fabaceae). Řadí se mezi popínavé keře, které mají trojčetné listy. Květy jsou modré nebo fialové.

Poznámky a varování při užívání Pueraria Mirifica

I když je Pueraria Mirifica bezpečná a přirozená, existují některé skupiny lidí, kteří by ji neměli užívat. Těhotné ženy a lidé s rakovinou by neměli užívat tento doplněk. Vzhledem k tomu, že Pueraria obsahuje fytoestrogeny, může to ovlivnit období, jako je zpoždění menstruace tím, že se menstruační cyklus prodlouží.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů