Pískavice – řecké seno

Pískavice řecké seno má dlouhou historii jako zvětšovač prsou, obsahuje totiž látku, která se používá k výrobě syntetického estrogenu. Ze všech bylin používaných pro zvětšení prsou má pískavice nejvyšší koncentraci účinných rostlinných sloučenin.

Česky:

Pískavice – řecké seno
Latinsky:

Trigonella foenum-graecum
Slovensky: 

Senovka grécka

Pískavice řecké seno má dlouhou historii jako zvětšovač prsou, obsahuje totiž látku, která se používá k výrobě syntetického estrogenu. Ze všech bylin používaných pro zvětšení prsou má pískavice nejvyšší koncentraci účinných rostlinných sloučenin.

Pískavice – řecké seno, Autor: Franz Eugen Köhler, Köhler’s Medizinal-Pflanzen – List of Koehler Images, Volné dílo, Odkaz Latinsky: Trigonella foenum-graecum Slovensky: senovka grécka

Léčivé účinky

 • Podporuje růst nových prsních buněk.
 • Zvyšuje velikost a plnost prsou.
 • Používá se také jako sexuální stimulant (afrodiziakum).
 • Vyrovnává hladinu cukru v krvi.
 • Napomáhá myšlení.
 • Vyrovnává hladiny hormonů při PMS a menopauze.
 • Díky antioxidantům zpomaluje stárnutí a předchází nemocem.
 • Působí proti bronchitidě, horečkám, bolestem v krku.
 • Používá se také při podráždění kůže.

Použití a přípravky

Pískavice řecké seno obsahuje diosgenin, steroidní sapogenin, je výchozí sloučeninou pro více než 60 % celkové produkce steroidů ve farmaceutickém průmyslu. Staří Egypťané používali tuto rostlinu při balzamování.

 • Slouží jako krmivo pro dobytek.
 • Z byliny se používá zejména semena pro lékařské použití.
 • Kaše připravená z mletého řeckého sena se používá zevně na nejrůznější rány a vředy, otoky a po úrazech svalů a šlach.
 • Užívá se také jako kloktadlo na bolest v krku.
 • Vnitřně se podává ve formě prášku nebo nálevu z tohoto prášku.
 • Rozemletá semena se používají jako koření v různých pokrmech společně s jiným kořením (samotná pískavice má zvláštní aroma, proto se nepoužívá samotná).

Kontraindikace:

neužívejte společně s léky, ovlivňujícími hladinu cukru v krvi – existuje možný synergický účinek. Pískavice brání vstřebávání železa – užíváte-li přípravky pro jeho doplnění, doporučujeme dodržet dvouhodinový interval. Kvůli možnosti křížové citlivosti neužívejte v případě, že jste alergičtí na cizrnu.

Pískavice není vhodná pro těhotné ženy, v minulosti se používaly k vyvolání porodu ev. potratu.

O pískavici

Pískavice řecké seno (Trigonella foenum-graecum) je rostlina, jejíž semena používáme jako koření. Její původ je ve Středomoří. Jedná se o jednoletou bylinu. Má přímou lodyhu s trojčetnými listy, ze kterých rostou žlutobílé květy. Kvete v červnu a červenci.

Této rostlině se daří na podobných místech, jako vinné révě – slunná místa s dostatkem tepla. Tato rostlina roste také v České republice.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů