Molučenka hladká

Česky:

Molučenka hladká
Latinsky:  

Moluccella laevis
Slovensky: 

Širokokalich hladký
Molučenka hladká (Moluccella laevis) je květina, která roste v létě zeleným květem. A ačkoli by se mohlo zdát, že tento květ v záplavě zelených stonků zanikne, není tomu tak. Molučenka je jednou z nejvýraznějších květin v zahradě.
Česky: Molučenka hladká Latinsky: Moluccella laevis Slovensky: širokokalich hladký

Léčebné účinky

  • Působí proti projevům metabolismu galaktózy (to je dědičné onemocnění, kdy tělo nedokáže využívat galaktosu a ta se pak hromadí v těle).

Použití a přípravky

Molučenka hladká patří velmi ceněné rostliny pro kytice, proto se používá pro pěstování v zahradách. Vysazujte ji venku, jakmile odezní nebezpečí mrazu. Jednotlivé rostlinky saďte asi 12 cm od sebe. Abyste zabránili jejich překlopení, vyberte jim oblasti chráněné před větrem. Rostou poměrně rychle. Abyste si jich užili delší dobu, vysázejte molučenku v různých intervalech. Po odrostění nejsou obzvlášť atraktivní, proto by měly být vysazeny tam, kde po odkvětu nebudou tolik vidět.

Umístěte moučenku na zadní straně zahrady pro vertikální vzhled. Zkombinujte je s květinami s jemně žlutými, žlutohnědými a růžovými květy.

Molučenku můžete také vysušit – skliďte ji a pověste květem dolů. Nechte ji na tmavém místě s dobrým odvětráváním. Sušené budou mít béžovou barvu a využijete ji v sušených zimních aranžmá. Ve vazbě jsou skvělým doplňkem travám.

O molučence

Molučenka hladká (Moluccella laevis) je květina, která roste v létě a má ráda sluneční záření. Patří mezi jednoleté rostliny, které rostou do výšky od 15 až do 90 cm. Květy mají příjemnou vůni. Molučenka tvoří v zahradě věže zelených, malých bílých nebo růžových květů, které jsou skryty ve velkých zelených zvonech (proto rostlinu najdete také pod názvem irské zvonky).

Původem pochází rostlina ze západní Asie. Milují plné sluneční záření a částečný stín. Na zahradě mohou být vysazeny na jaře, jakmile je možné zpracovat půdu.

Varování

Molučenka hladká může při denním využíváním způsobit alergii.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů