Kulčiba dávivá

Česky:  

Kulčiba dávivá
Latinsky:  

Strychnos nux-vomica
Slovensky:

Kulčiba dávivá

Kulčiba dávivá (Strychnos nux-vomica) je častokrát používána jako homeopatický lék, který – navzdory známým nebezpečím – je používán pro řadu běžných problémů, jako je bolest hlavy, problémy s pohybovým ústrojím, příznaky menopauzy a další nemoci.

Česky: Kulčiba dávivá Latinsky: Strychnos nux-vomica Slovensky: Kulčiba dávivá, Autor: Franz Eugen Köhler – http://caliban.mpiz-koeln.mpg.de/~stueber/koehler2/high/DSC_3064.html, Volné dílo, Odkaz

Léčivé účinky

  • Pomáhá při pohybových zdravotních potížích.
  • Odstraňuje bolesti hlavy.
  • Ulevuje od zácpy.
  • Má laxativní účinky.
  • Pomáhá odstraňovat příznaky chřipky.
  • Používá se při infekci močových cest.
  • Léčí nespavost.
  • Snižuje bolesti zad.

Použití a přípravky

Kulčiba dávivá obsahuje významné množství antioxidantů a jeho dva hlavní aktivní alkaloidy, strychnin a brucine, se nacházejí v semenech stromu nux vomica. Tyto farmakologicky účinné látky pomohly určitým zdravotním problémům v malých dávkách. „Malé dávky“ jsou zde klíčová slova, protože ve vysokých dávkách mohou být tyto aktivní rostlinné sloučeniny přímo jedovaté.

Vysušená semena obsahují alkaloidy a igasurin, stejně jako některé jiné menší alkaloidy. Bylo prokázáno, že tyto alkaloidy mají také impozantní přínosy pro zdraví.

Kulčiba dávivá může být nebezpečná ve vysokých dávkách, zvláště centrální nervové soustavě. V nízkých dávkách ji ale lidé dnes používají pro širokou škálu zdravotních problémů.

O kulčibě

Česky: Kulčiba dávivá Latinsky: Strychnos nux-vomica Slovensky: Kulčiba dávivá

Kulčiba dávivá (Strychnos nux-vomica) je homeopatický prostředek, který pochází ze semen stromu nux vomica, také známého jako strychnos nux vomica, S. nux-vomica. Je to stálezelený strom patřící do rodu Loganiaceae a pochází ze zemí jihovýchodní Asie a severní Austrálie.

Co je to homeopatický lék? Homeopatie nebo homeopatické léky léčí onemocnění použitím malých dávek léku, který ve větších množstvích způsobí, že zdravá osoba bude mít podobné příznaky jako onemocnění. Homeopatické léky používají v léčbě různé přírodní látky, včetně rostlinných, minerálních a živočišných složek.

Z historie

Někteří historici věří, že smrt Alexandra Velikého v roce 323 před Kristem byla způsobena konzumací vína obsahujícího kulčibu.

Léčivé použití stromu je datováno do poloviny 16. století. Německý lékař a botanik Valerius Cordus napsal o kulčibě dávivé. V té době ji používali jako protijed na mor, hysterii, dnu a revmatismus. Lidé však již v té době znali nebezpečí užívání této rostliny a míchali ji proto s jinými bylinkami.

Kulčiba dávivá se dříve používala také v jedech na potkany.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů