Kukuřice setá

Česky: 

Kukuřice setá
Latinsky:

Zea mays
Slovensky:  

Kukurica siata
Česky: Kukuřice setá Latinsky: Zea mays Slovensky: Kukurica siata

Léčivé účinky

  • působí při redukci hmotnosti
  • má blahodárný vliv na trávicí soustavu
  • pozitivně působí při léčbě močových cest
  • používá se při léčbě zvětšené prostaty
  • má pozitivní vliv na nervovou soustavu

Použití

Kukuřice setá se už od pradávna používá především jako potravina, ale v lidovém léčitelství už před několika staletími zakotvila také jako léčivá rostlina, která má blahodárný vliv na nervovou soustavu. Působí močopudně a také pomáhá mužům při problémech se zvětšenou prostatou.

Rostlina se používá v gastronomii, popíjí se z ní čaj, využívána je také v kosmetickém průmyslu a najdeme ji obsaženou také v mnoha tinkturách.

O kukuřici seté

Kukuřice setá má původ zřejmě ve Střední Americe, odkud se začala šířit po celém světě. Dnes se hojně pěstuje pro potravinářský průmysl. Má ráda slunné stanoviště a půdu bohatou na živiny. Zařazena je do čeledi lipnicovitých a dorůstá do výšky kolem tří metrů.

Přímý stonek má dlouhé kopinaté listy a kvete od července do října. Plody, pro nás velmi chutné obilky se nacházejí v klasech, pokryté listy a třásněmi. Obsahuje nenasycené mastné kyseliny, vlákninu, bílkoviny, vitaminy B, C, E, K, minerály, silice, saponiny, flavonoidy či slizy.

Kukuřice je několik druhů, některé druhy jsou pěstovány jako krmivo pro dobytek anebo pro další využití v průmyslu. V potravinářství se používá pro přímou konzumaci, přidává se do konzerv nebo se suší.

Domácí recepty

Nálev: připravenou drť z natě polijeme vařící vodou, následně přikryjeme a necháme 5 až 10 minut louhovat. nesmí projít varem!
Odvar: připravenou drť z natě vložíme do studené vody, za stálého míchání vaříme 10 minut, odstavíme a nakonec přecedíme. Popíjíme po douškách 1 šálek denně
Macerát: připravenou drť zalijeme studenou vodou a necháme přes noc louhovat, následně pijeme dle potřeby.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů