Kašťa bělavá

Česky: 

Kašťa bělavá
Latinsky:

Sassafras albidum
Slovensky:  

Kašťa bělavá

Kašťa, strom ze severní Ameriky a východní Asie, poskytuje spoustu léčebných účinků. Navíc také krásně voní. Mimo léčebné účinky ale obsahuje také látku zvanou safrol, kvůli které bylo v minulosti zakázáno přidávat kašťu ve své surové podobě do potravin a nápojů.

Česky: Kašťa bělavá Latinsky: sassafras albidum Slovensky: Kašťa bělavá , Autor: PymoussVlastní dílo, CC BY-SA 3.0, Odkaz

Léčebné účinky

  • Působí jako prevence proti vzniku rakoviny (například žaludku, jater, leukémii, jazyku ad.).
  • Léčí parazitické nemoci.
  • Může pomoci zvládat diabetes.
  • Může mít pozitivní interakci s některými dalšími farmaceutiky.
  • Potenciální léčba epilepsie (nutno podložit vědeckými studiemi).
  • Zlepšuje krevní cirkulaci.

Použití a přípravky

Z tohoto stromu se připravuje čaj nebo domácí kašťové kořenové pivo. Kašťu najdeme také v podobě esenciálního oleje z kůry tohoto stromu za účelem vytvoření nebezpečných drog (například extáze). I tak se dá kašťa využít také pro své léčebné účinky, budeme-li dostatečně obezřetní.

Kašťa funguje spíše jako bylina, neobsahuje pozoruhodné kalorie nebo vitamíny. Kůra obsahuje tři hlavní sloučeniny: methyleugenol, safrol a kafr.

Jediná z těchto tří, která není povolena v USA (a v několika dalších zemích), je safrol. Safrol se vyskytuje přirozeně v různých potravinách, jako je skořice a muškátový oříšek, ale zjištěné množství je tak zanedbatelné, že tyto produkty jsou stále považovány za bezpečné.

Ve Spojených státech byly tyto stromy pěstovány od roku 1630 pro léčebné výhody listů, kůry a dřeva. Měkká, ale odolná povaha kůry z něj činí dobrou surovinu na stavbu lodí.

Kontraindikace:

Při užívání jírovce se může vzácně objevit podráždění kůže, nevolnost a podráždění žaludku. Vzhledem k nedostatku dostupných dat není doporučeno jeho podávání těhotným a kojícím ženám.

O kašťe

Kašťa (sassafras albidum) je druh velkého stromu, který roste v severní Americe a ve východní Asii a poskytuje příjemnou vůni. Tyto stromy rostou volně a jsou využívány v mnoha domácnostech.

Kašťa byl používán po staletí k léčbě různých stavů, zejména různými kmeny domorodého Ameriky. Některé techniky lidového lékařství zahrnovaly vytvoření čaje k léčbě problémů s játry, ledvinami a hrudníkem.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů