Kasie úzkolistá

Česky:  

Kasie úzkolistá
Latinsky:  

Cassia angustifolia
Slovensky: 

Kasia úzkolistá

Léčivé účinky

Česky: Kasie úzkolistá Latinsky: Cassia angustifolia Slovensky: Kasia úzkolistá
  • příznivě působí na tlusté střevo
  • má projímavé účinky
  • používá se při redukci tělesné hmotnosti
  • používá se při výrobě vlasové péče

Použití

Kasie úzkolistá se hojně používá v lidovém léčitelství při akutní zácpě. Moderní medicína uplatňuje její zázračné léčivé účinky při výrobě léčiv a také ve farmacii. V obou případech se z listů a plodů (lusků) využívají látky zvané sennosidy (antrachinony).

Tato látka se používá také při redukci cukru v těle a proti stárnutí organismu. Hojně se využívá pro redukci tělesné hmotnosti.

Kasia úzkolistá je využívána také při výrobě bio vlasové kosmetiky, především při výrobě barev na vlasy. Kasii úzkolistou se však nedoporučuje při trávicích obtížích používat dlouhodobě, díky svým silným dráždivým účinkům. Vyhnout by se jí měly těhotné a kojící ženy.

O kasii úzkolisté

Kasie je malý keř, hojně se vyskytující v Indii, Somálsku i na arabském poloostrově. Velmi často se tato rostlina zaměňuje s kasií pravou, oba dva druhy se označují jako senna.

Rostlina má listy střídavě zpeřené, s čárkovitými až téměř okrouhlými listy. Květy jsou nečastěji žluté a vykvétají v koncových nebo úžlabních hroznech. Plodem je pak lusk.

Domácí recepty

Odvar: Dvě čajové lžičky se zalijí 300 mililitry horké vody. Směs se nechá 10 minut louhovat a následně se scedí. Popíjí se dle potřeby 2 x denně. Odvar není doporučován pro těhotné a kojící ženy.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty