Kadidlovník

Česky:

Kadidlovník
Latinsky: 

Boswellia
Slovensky:

Kadidlovník

Kadidlovník dokáže vypnout reakce imunitního systému, které povzbuzují zánět a otok. Proto působí jako potenciální přirozená léčba rakoviny. Navíc se jedná o poměrně silnou léčbu, která je srovnatelná s medikamenty. Na rozdíl od volných léků nebo léků na předpis, které přicházejí spolu s nejrůznějšími vedlejšími účinky, extrakt z kadidlovníku je možné užívat bezpečně a bez komplikací.

Léčivé účinky

Kadidlovník, Autor: Becky from Louissville, KY, United States – Frankincense Tree, CC BY-SA 2.0, Odkaz
  • Pomáhá proti vzniku rakoviny.
  • Omezuje bolest.
  • Čistí infekce dýchacích cest.
  • Zlepšuje stav při zánětlivých onemocnění střev.
  • Urychluje léčení infekcí.
  • Pomáhá předcházet autoimunitním chorobám.
  • Podporuje imunitní funkci organismu.

Použití a přípravky

Chemická struktura kyselin obsažených v kadidlovníku, pro které je tato rostlina využívána, se velmi podobá struktuře steroidů – jejich účinky se však liší – kadidlovník dokáže mnohem víc, než jen maskovat příznaky. Dávno předtím, než existovaly léky a doplňky ke snížení zánětu, byly k léčbě těchto zánětlivých stavů (jako je artritida, zánětlivé onemocnění střev a srdeční onemocnění) používány extrakty z kadidlovníků.

Kadidlovník se prodává ve formě esenciálního oleje, který je nazvaný Frankincense olej, a také ve své surové podobě.

O kadidlovníku

Frankincense olej je běžný název pro extrakt z kadidlovníku. Kadidlovník (Boswellia serrata) je součástí rodu Burseraceae. Je původem z Indie a můžeme ho najít v prostředcích proti zánětům či (potenciálně) proti nádorům. Do stejného rodu patří také další typy kadidlovníku, včetně boswellia sacra a boswellia carteri, které rostou v oblastech, jako je Omán na Středním východě a v částech severní Afriky. Tyto druhy mají podobné léčebné schopnosti jako boswellia serrata, například pomáhají v boji proti artritidě nebo růstu nádorů.

Celkem existuje více než dvacet různých druhů kadidlovníků, z nichž většina roste v severovýchodní části Afriky, kde se odhaduje, že vzniklo asi 75 procent druhů.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty