Juvie ztepilá

Česky: 

Juvie ztepilá
Latinsky: 

Bertholletia excelsa
Slovensky:  

Juvia štíhla

Pod názvem juvie ztepilá si mnozí z nás nepředstaví nic. Její plody ale zná každý. Říká se jim para ořechy a jsou tradičními vánočními oříšky.

Léčivé účinky

Juvie ztepilá – para ořech, Autor: Nando cunhaVlastní dílo, CC BY 3.0, Odkaz
  • Je zdrojem zdravých tuků, které jsou důležité pro podporu zdraví mozku.
  • Pomáhá snižovat „špatný cholesterol“.
  • Zvyšují „dobrý cholesterol“.
  • Napomáhají předcházet onemocnění koronární arterie a mrtvici.
  • Podporují zdraví pokožky.
  • Napomáhají udržení integrity buněčných membrán.
  • Působí jako prevence koronárních onemocnění, cirhózy jater a mnoha forem rakoviny.

Použití a přípravky

Plody juvie ztepilé jsou bohaté na bílkoviny, tuky a další důležité živiny. Přestože jsou vysoko kalorické, obsahují spoustu vitamínů, antioxidantů a minerálů, ze kterých vyplívají léčivé účinky para ořechů.

Para ořechy se skládají ze 70 % z tuku a ze 17 % z bílkovin. Většina těchto tuků tedy tvoří „zdravé tuky“, které obecně bojují proti vzniku nezdravé hladiny cholesterolu.

Konzumují se plody této rostliny, které tvoří obrovské ovoce, skládající se z 12 až 25 para ořechů.

O juvii

Juvie ztepilá, známá pod názvem Bertholletia excelsa nebo také jako brazilský ořech, je přírodní zázrak amazonského deštného pralesa. A i když se jim říká brazilské ořechy, vyskytují se i v jiných částech jižní Ameriky, jako je Bolívie, Kolumbie, Peru, Venezuela a Guyana. Ve skutečnosti je největším producentem para ořechů právě Bolívie.

Téměř výhradně, lze stromy juvie ztepilé nalézt v hojnosti v nezaplavených lesních oblastech Jižní Ameriky. Tento velkolepý strom je jedním z největších stromů v amazonském deštném pralese. Vyrůstá až do výšky 50 metrů a dosahuje stáří mezi 500 do 700 lety. Každý zralý strom tvoří ovocné lusky, velké loupané ovoce, které spadá ze stromů. Každé ovoce obsahuje 12 až 25 para ořechů, což je část stromu, kterou lidé používají pro různé zdravotní a kuchařské účely.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů