Hoodia Gordonii

Hoodia Gordonii je skutečný dar přírody, který podporuje úbytek na váze. Lidé ve své snaze zbavit se obezity a nadváhy začali zkoušet úplně všechno – až se nakonec dopracovali k bylinným přípravkům. V posledních letech se poptávka po Hoodia Gordonii překvapivě zvýšila, a to zejména v Americe a Evropě (v Africe a Asii kvůli potravinovým návykům a životnímu stylu nemají tolik případů obezity).

Léčivé účinky

Hoodia gordonii, cactusplaza.com
 • Pomáhá při hubnutí.
 • Snižuje hmotnost i procento tuku v těle.
 • Potlačuje hlad.

Použití a přípravky

Hoodia Gordonii je oblíbeným prostředkem na hubnutí. Je k dispozici na trhu v mnoha formách, včetně:

 • Čaje – je jedním z nejoblíbenějších a také nejspolehlivějších výrobků. Funguje opravdu rychle a doposud nebyly pozorovány žádné vedlejší účinky. Jedná se o drcenou a sušenou formu rostliny Hoodia, která může být konzumována jako čaj tím, že se vaří ve vodě.
 • Komplexů – Hoodia komplex zahrnuje spojení s jinými bylinami, které mohou přidat další léčebné účinky, jako jsou například antioxidanty, vitamíny, minerály atd. Tento komplex se může lišit v závislosti na výrobci. Nejčastější je spojení Hoodie se zeleným čajem, třezalkou tečkovanou, ovocem atd.
 • Doplňků stravy – poskytují pocit plného žaludku a mají za následek ztrátu chuti k jídlu. Neobsahují umělé stimulanty.
 • Lízátka – tato forma je vhodná pro ty, kteří už přemýšleli o tom, že při hubnutí nemusíte přestat mlsat. Lízátka obsahují Hoodia s některými dalšími bylinnými extrakty, které jsou ochuceny a uměle oslazeny. Jedná se o praktickou formu užívání přípravku na hubnutí, který můžete využít naprosto kdekoliv.
 • Pilulek,
 • kapslí,
 • džusu,
 • tinktur,
 • transdermálních náplastí,
 • žvýkaček.

Jak spalování tuku probíhá? Chemické složení Hoodia Gordonii se podobá na glukóze nebo působí jako pseudoglukóza, ale je mnohem silnější. Vysílá chemické signály mozku, že žaludek je plný a že tělo už nechce jídlo. Tělo si myslí, že spotřebovalo některé potraviny s velmi vysokou energií (čemuž tak není) a dává mozku chemickou zprávu s těmito informacemi. Mozek zase okamžitě působí na tělo a dává mu pokyny, aby přestalo jíst. To zabíjí chuť k jídlu a tělo používá své vlastní zásoby tuku, aby splnilo své energetické požadavky.

O Hoordia Gordonii

Hoordia Gordonii je šťavnatá, masitá kaktusovitá rostlina rodu Asclepiad, která je původním obyvatelem pouště Kalahari v Africe. Hoodia Gordonii je nejoblíbenější ze všech jejích příbuzných druhů, protože její výtažky potlačují hlad a účinně pomáhají snížit hmotnost a procento tuku.

Nezpracovaná Hoodia může vykazovat některé nežádoucí účinky, jako je sucho v ústech a problémy s játry. Po přirozeném a hojném pěstování v Africe se divoká Hoodia Gordonii stala vzácnou rostlinou kvůli nadměrnému vykořisťování – právě díky objevu, že potlačuje chuť k jídlu. Mnoho lidí si myslí, že se jedná o kaktus, ale ve skutečnosti to tak není.

Kontraindikace:

Tuto bylinku by neměli užívat lidé s diabetem, srdečními chorobami nebo hypertenzí, a osoby, které mají problémy se srážlivostí krve a trpí anorexií, bulimií nebo jinými poruchami příjmu potravy.

Vedlejší účinky

Mezi vedlejší účinky mohou patřit lepkavá, suchá ústa, následovaná podezřením dlouhodobého poškození jater. Existuje také riziko vážného zbavení těla energie (váš mozek vám nebude vysílat signál, že nepotřebujete jíst a vy jíst nebudete). Tyto vedlejší účinky jsou způsobeny některými složkami Hoodia Gordonii, které je obtížné odstranit při zpracování. Proto je třeba se vyhnout dlouhodobému užívání přípravku. Při hubnutí je třeba dodržovat zdravý jídelníček a cvičení – nespoléhejte se na zázračné bylinky.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty