Ayahuasca

Slyšeli jste někdy o obřadu ayahuasca? Jsou to léčivé obřady, které mají svou tradici již několik set let. V průběhu těchto obřadů se užívá nápoj připravený ze směsi halucinogenních bylinek (podle doporučení šamana). Tento nápoj se nazývá ayahuasca. Cílem obřadu je sebeobjevení a osvícení. A právě ayahuasca je jednou z hlavních bylinek této směsi.

Ayahuasca, Autor: Wowbobwow12 at the English language Wikipedia, CC BY-SA 3.0, Odkaz

Léčivé účinky

 • Pomáhá proti depresím.
 • Zlepšuje náladu.
 • Posiluje metabolismus.

Použití a přípravky

Užívání ayahuascy může být problematické z hlediska práva. Ayahuasca je halucinogenní bylinka, která sama o sobě není ilegální. Avšak látka obsažená v ní, DMT, je v řadě zemí nelegální. Tato látka vyvolává halucinace a stavy, které mohou být prospěšné při léčbě deprese, na druhé straně ale obsahuje také silné sloučeniny, které mohou způsobit závažné vedlejší účinky.

K přípravě čaje z ayahuascy je potřeba ayahuascu vařit nad ohněm po mnoho hodin. DMT obsažené v rostlině vytváří halucinogenní účinky, další složky pak pomáhají metabolizaci organismu. DMT je mocná, přírodní, halucinogenní látka, kterou můžete znát ze známé drogy: LSD. DMT se nachází přirozeně v tělních tekutinách osob, které mají diagnostikovánu vážnou duševní poruchu (například schizofrenii).

Před užíváním jakýchkoli přípravků z ayahuascy je třeba zvážit veškeré vedlejší účinky.

O ayahuasce

Ayahuasca je čaj, který je tvořen dvěma různými rostlinami – trvalé rostliny Psychotria viridis a Banisteriopsis caapi. Obě tyto rostliny můžeme najít v Amazonských pralesích. Právě první ze dvou jmenovaných rostlin obsahuje ilegální látku zvanou DMT (dimethyltryptamin). V řadě zemí je proto užívání ayahuascy nelegální.

Vedlejší účinky užívání

 • Bezvýznamný vizuální „šum“.
 • Silné vize; některé typicky uváděné zahrnují hady, velké kočky, hmyz, mimozemšťany a bohové.
 • Sluchové halucinace a/nebo zvukové zkreslení.
 • Změněný pocit prostoru a času.
 • Nevolnost a zvracení.
 • Průjem.
 • Bolesti těla.
 • Pocení.
 • Paranoia
 • Strach

Více informací lze nalézt rovněž na wikipedii ZDE

Více informací o bylinkách najdete na bylinkopedie.cz

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů