Bylinná léčba ženských zánětů II.

zanety mesicek

V minulém článku jsme vám poradili pár bylinek, které jsou vhodné pro léčbu gynekologických a urologických zánětů. Účinných bylinek existuje celá řada, a tak, než se vydáte k lékaři, můžete vyzkoušet ještě některou z dalších doporučených přírodních léčeb.

Lichořeřišnice větší

Tuto barevně kvetoucí rostlinku najdeme na mnoha zahrádkách. Má antibiotické účinky se silným působením na močové cesty. Tyto potíže často způsobují streptokokové bakterie, které lichořeřišnice hubí. Pokud trpíte bolestí v oblasti močového měchýře nebo také bakteriálním zánětem ženských orgánů (vaginy, vaječníků), rozhodně vyzkoušejte tinkturu z lichořeřišnice nebo přímou konzumaci jejích kulatých zelených lístků.

Hluchavka bílá

Hluchavka je známou léčivou bylinkou na poševní mykózu neboli kandidózu. Užívá se vnitřně v čajových směsích, spolu s kontryhelem a měsíčkem harmonizuje funkci celého gynekologického ústrojí. Je ovšem možné použít ji i k výplachům nebo sedacím koupelím. Tato bylinka zaručeně pomáhá i při zánětech vaječníků, problémech s močením či dokonce s inkontinencí.

Měsíček lékařský

Známá léčivka připomíná sluníčko a dokáže si poradit s každým zánětem nebo i s cystami, a to jak při jejich výskytu v prsou, na děloze či vaječnících. Má silné dezinfekční účinky a působí proti nejrůznějším druhům plísní, i proto je právě měsíček hojně využíván k léčbě zánětů v gynekologické oblasti.

Odvarem z měsíčku můžete provádět výplachy pochvy, připravit si příjemnou sedací koupel nebo do pochvy zavést tampón napuštěný silným odvarem z bylinky či použít olejový macerát.

Pití měsíčku lékařského ve formě čaje prospívá dobrému trávení, posiluje játra a žlučník a celkově pomáhá organismu zbavovat se kvasinek ve střevech.

Nebojte se být ženou i s případnými potížemi, které to obnáší

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here