Nekrmte pleť chemikáliemi! Na co všechno si dát pozor a proč se vyplatí sleva Ladybio?

zena

Obejít se bez kosmetiky je pro mnohé ženy a často i muže prakticky nemožné. Mnohdy ale bohužel v této oblasti dospíváme k tomu, že některé kosmetické přípravky mohou spíše ublížit než pomoct. Především ty, jež obsahují příliš chemických látek, působí velmi nepříjemně. U potravin si dáme velký pozor na to, co konzumujeme. V případě kosmetiky všechno často necháme jen tak být a dokážeme použít všechno. Smutné, leč bohužel reálné. I v přírodní kosmetice se nachází spousta látek, jež by v ní být nemusely. My se podíváme nejprve na to, co je povoleno. Až následně poukážeme na látky, které mohou člověku spíše škodit než pomáhat. Samozřejmě nezapomeneme doporučit i známou osvědčenou značku kosmetiky, na kterou se můžete spolehnout.

Některé chemické látky jsou povolené

Přírodní kosmetika má spousty různých nálepek a lidé už si vypěstovali dostatek předsudků. Ostatně není se čemu divit. Nejde o nijak levnou záležitost a člověk si často myslí, že ostatní dávají peníze do některého produktu zcela zbytečně. V každém případě se vyplatí pořádně si prohlédnout balení daného přípravku a samozřejmě přečíst informace na obalu, případně příbalový leták, je-li součástí balení. V přírodní kosmetice mohou být obsažené i některé chemické látky. Jaké? Jednat se může například o:

 • kyselinu benzoovou,
 • benzoan sodný,
 • kyselinu salicylovou,
 • fenylethylalkohol,
 • salicylát sodný a
 • sorban draselný.

Tyto látky vám nijak neublíží. Obsahuje je i některá vysoce kvalitní kosmetika. Tu si mimochodem můžete vybírat třeba na https://buykers.com/cz/slevove-kody/ladybio.

Škodlivých složek v kosmetice může být také několik

Ač se to zdá nereálné, u některé nekvalitní kosmetiky se může stát, že škodlivé látky v ní obsažené se dokážou dostat až do krve. Jinak počítejte s tím, že levná kosmetika působí velmi rychle, ale krátkodobě. Jen třeba po použití takovéhoto levného šamponu můžete mít vlasy skutečně lesklé a živé. Postupně se ale vše vrací do původního a mnohdy i horšího stavu. To samé platí také o krémech a různých přípravcích určených na pleť. Jakou chemii mohou tedy přírodní kosmetické produkty obsahovat?

Ftaláty různého typu

Bohužel tradičně v mnohých šamponech, lacích na nehty či pudrech a toaletních vodách jsou. Mohou způsobovat nepříjemné alergické reakce. Jedná se tradičně o DBP, DMP a DEP. Jinak na samotných obalech se setkáte s názvy, jako jsou fragnance nebo parfem a podobně. Optimální je, když bude na obalu napsáno to, že přípravek neobsahuje žádné syntetické látky.

SLS a SLES

Sodium Lauryl Sulfate a Sodium Laureth Sulfate jsou látky tradičně obsažené v šamponech, sprchových gelech či nejrůznějších mýdlech. Právě ony dokážou podpořit efektivní pěnění. Bohužel ale často naruší povrch pokožky, a vznikají tak kožní obtíže, případně silné pálení očí.

Hliník

Ne, neodstěhoval se do Humpolce. Nachází se bohužel i v některých rádoby přírodních kosmetických přípravcích. Najdeme ho třeba v opalovacích krémech, případně antiperspirantech. Může působit toxicky na nervový systém a může způsobovat rakovinu prsu.

Spousta umělých barviv

Problém představují také umělá barviva. V Evropské unii jsou sice umělá barviva zakázána, nicméně přesto je v mnohých výrobcích najdeme. O jaké látky se jedná? Tak třeba namátkou o:

 • E104 chinolinovou žluť,
 • E129 červeň ažura,
 • E127 erythrosin ,
 • E 123 amarant
 • a mnohé jiné.

Parabeny mnoha druhů

Škodlivými parabeny se tradičně některé kosmetické přípravky konzervují. Jde hlavně o propylparaben, isobutylparaben, ethylparaben a mnohé další. Jinak škodlivost parabenů nebyla doposud 100% dokázána.

divka
Beautiful woman face portrait close up on studio background

Vsaďte na osvědčenou kosmetiku

Přesně tak. Jednoduše si vyberte některý z přípravků na Ladybio.cz. V tomto eshopu je výběr skutečně pestrý a můžete si být jistí tím, že v nich nebudou žádné umělé látky. Kosmetiku navíc můžete mít se slevou díky kuponům z https://buykers.com/cz/.

Vyberte si z aktuálních slev na Ladybio.cz

Přírodní kosmetiku na Ladybio.cz můžete mít za velmi výhodné ceny. Aktuálně lze zvolit hned několik výhodných slevových kupónů. Výborný je třeba ten se slevou 50 korun na první nákup. Jinak nyní platí také sleva 40 %. Na kosmetiku v akci se vztahuje sleva ve výši 30 %. Pokud nakoupíte nad 2000, získáte dopravu zdarma.

………………………………………… Komerční článek …………………………………………

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here