Připravte si lahodné bylinkové víno

Již jsme z bylinek připravovali různé likéry, šťávy, marmelády, ale co takhle zkusit bylinkové víno? Takové víno má hned několik výhod: můžete jej použít při setkání s přáteli jako klasické víno, navíc si kromě obsahu alkoholu budete užívat i léčivých vlastností bylinek, a nakonec výroba bylinkového vína není tak složitá jako třeba výroba likéru. Takže pojďme na to.

Co budeme potřebovat

Jako základ určitě doporučujeme kvalitní víno. Může být bílé i červené, tam záleží spíš na vašich preferencích, ale opravdu vybírejte víno kvalitní, ať i výsledek stojí zato. Nemá smysl zkazit si celou práci tím, že použijeme nějaký nekvalitní patok. Dále budeme potřebovat skleněnou nebo keramickou nádobu o obsahu alespoň 1 litr, aby se nám tam víno i bylinky vešly. Menší množství nemá smysl připravovat. Větší nádobu a více vína můžete zkusit vyrábět až tehdy, když budete mít nějaké zkušenosti a hlavně nějakou vyzkoušenou variantu, která vám chutná.

Jaké bylinky se hodí na výrobu bylinkového vína

Nejlepšími bylinkami, které vyniknou právě ve společnosti vína, jsou následující: levandule, heřmánek, meduňka, mařinka vonná, rozmarýn, šalvěj, bazalka a pelyněk. Rozhodně však můžete vyzkoušet i jiné varianty, nebo bylinky kombinovat, abyste dosáhli ještě zajímavějších příchutí.

Jak postupovat při výrobě vína

Připravte si skleněnou nebo keramickou nádobu, vložte do ní hrst čerstvých nebo sušených bylinek a zalijte bílým či červeným vínem. Uzavřete a nechte stát při pokojové teplotě na tmavém místě. Po týdnu sceďte a můžete užívat. Uchovávejte stejně jako víno. Pokud jej nevypijete dříve, vydrží vám i několik let. Takových vín si samozřejmě můžete vyrobit hned několik druhů, abyste měli vždy na výběr. Tak se můžete pustit do výroby! bylinkopedie koupit bylinky a produkty

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here