Domácí čisticí prostředek do koupelny

Většina z nás využívá komerční čisticí prostředky. Jejich problém ale spočívá v tom, že jsou plné toxinů. Tyto toxiny mohou způsobit vážná poškození, která vedou k nemocem. Právě tyto komerční čisticí prostředky jsou příčinou vzniku nemocí u žen, jako je rakovina prsu, problémy s reprodukčním systémem, astma a další závažná onemocnění. To je důvod, proč se snažíte shánět šetrnější čisticí prostředky za dosažení stejné efektivity čištění. Na trhu existují přírodní produkty, avšak nejlepší způsob, jak si být jist tím, co v přípravku skutečně je, je vyrobit si ho doma. Přírodní produkty jsou obvykle dražší než ostatní, proto se vám vlastní výroba vyplatí také finančně. Níže uvedený recept na čisticí prostředek do koupelny je univerzální. Čistit s ním můžete všechno – podlahy, vanu, umývadlo, záchodovou mísu a další.

Domácí čisticí prostředek do koupelny

Příprava tohoto čisticího prostředku vám zabere maximálně 5 minut. Vytvoříte si okolo 480 ml čisticího prostředku, což je větší objem, než v jakém je dostupná většina komerčních čisticích prostředků. Ingredience:

 • ½ šálku jedlé sody,
 • ¼ šálku kyseliny borité,
 • ½ šálku tekutého kastilského mýdla,
 • 1/8 šálku mořské soli,
 • 20 kapek čajovníkového esenciálního oleje (tea tree oil),
 • 12 kapek citronového esenciálního oleje,
 • 12 kapek pomerančového esenciálního oleje,
 • 2 lžíce jablečného octa.

Postup:

 1. Ve střední míse smíchejte sodu, kyselinu boritou a kastilské mýdlo. Míchejte, abyste vytvořili hustou pastu.
 2. Poté přidejte mořskou sůl a znovu míchejte.
 3. Nyní přidejte zbývající ingredience a dobře promíchejte.
 4. Používejte na povrchy v koupelně. Nanášejte vlhkou utěrkou nebo houbou. Čistěte podle potřeby. Poté utřete vlhkou houbou a odstraňte veškeré zbytky. Pro povrchy, které jsou obtížnější na čištění, aplikujte a nechte 20 minut působit. Poté očistěte a opláchněte.

Použité ingredience

Kyselina boritá

Kyselina boritá může znít strašidelně, ale nejedná se o nic jiného než směs bóru a vody. Tato kyselina obsahuje antifungální vlastnosti. V našem receptu působí jako čistIcí prostředek.

Kastilské mýdlo

Kastilské mýdlo je skvělý doplněk s přírodními vlastnostmi bez chemikálií.

Mořská sůl

Mořská sůl je skvělá, protože přidává texturu, která dává čističům dokonalé čistící účinky. S pomocí této struktury odstraníte tvrdé nečistoty a špínu.

Jablečný ocet

Ocet pomáhá tím, že poskytuje antibakteriální vlastnosti, které jsou účinné při usmrcování zárodků. Když budete ocet přidávat do směsi, uslyšíte šumění. Nebojte se – je to normální a po několika sekundách toto šumění ustane.

Esenciální oleje

 • Čajovníkový – díky svým antibakteriálním vlastnostem vám pomůže zbavit se nejrůznějších druhů bakterií. To je také důvod, proč se používá v různých přípravcích – od kosmetiky až po čisticí prostředky.
 • Citronový – citron je známý tím, že očišťuje tělo od toxinů. Má přirozené dezinfekční vlastnosti, což z něj dělá skvělou volbu právě pro čištění koupelny.
 • Pomerančový – poskytuje nádhernou vůni a navíc zabíjí i nejrůznější zárodky.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here