Rady na jarní očistu těla II.

cesnek medvedi
Česnek medvědí

OSTROPESTŘEC MARIÁNSKÝ

Už naši předkové věděli, že účinky semínek tohoto fialového bodláku jsou skvělou očistnou kůrou (detox) pro váš organizmus, hlavně však pro žlučník a játra.

Elixír našich babiček

Na problémy se žlučníkem nebo játry použijte například tento velmi účinný elixír.

Budete potřebovat:
  • 100 g semínek ostropestřce mariánského
  • 80 g oleje lisovaného zastudena

Semínka stačí rozemlít a smíchat s olejem a tuto směs můžete konzumovat v množství 1 kávové lžičky vždy po jídle.

ČESNEK

Denní příjem česneku by měl být 4 až 5 stroužků. Díky němu se do těla dostane dostatečné množství esenciálních aminokyselin, které například chrání játra a pomáhají produkovat žluč. Tím se usnadňuje vyplavování toxinů ven z těla.

MEDVĚDÍ ČESNEK

Je prvním zeleným lupením, které po zimě v přírodě najdeme. Medvědí česnek patří k nejvýznamnějším životabudičům používaným lidovým léčitelstvím. Je to přírodní antibiotikum, antioxidant a ohromná zásobárna vitaminů.

Skvěle také čistí tělo, hlavně játra, od škodlivých látek, detoxikuje ledviny i močový měchýř. Podporuje srdeční činnost, čistit krev a reguluje krevní tlak. Navíc příznivě působí proti chřipce a nachlazení.

  • Domácí pesto z medvědího česneku

Medvědí česnek má specifickou chuť a výraznou vůni a jeho zpracování je neuvěřitelně snadné. Například pesto z něj je naprosto úžasné.

Budete potřebovat:
  • 20 listů medvědího česneku
  • 8 polévkových lžic olivového oleje
  • 6 polévkových lžic pravého parmazánu
  • špetku soli

Medvědí česnek rozmixujte spolu s olivovým olejem, poté přidejte sůl a parmezán. Vše pořádně promíchejte, dejte do skleniček a uzavřete. Uchovávejte v chladu, nejlépe v ledničce.

KYSANÉ ZELÍ

Ještě předtím, než se objeví první zelené bylinky, použijte tento „elixír života“. Provede detoxikaci těla a dodá mu minerály a vitaminy.

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here