Cítíte se nemocní? Dejte si přes noc cibuli do ponožky!

cibule-v-ponozce3

Že na vás v poslední době něco leze?

Nebo si jen chcete preventivně zlepšit imunitu?

Vše, co potřebujete, je si jít v noci lehnout v ponožkách. A málem bychom zapomněli: Nejdřív si do nich dejte cibuli!

Chodidla jsou nervovým centrem

Reflexologové, vyznavatelé zónové terapie, jsou přesvědčeni o tom, že máme v chodidlech přes 7000 nervových zakončení, vedoucích do celého těla.

cibule-v-ponozce2
zdroj: patakyovi.cz

Působením na tyto body tak můžeme stimulovat jednotlivé orgány a části těla. A právě zde přichází na řadu cibule.

Další využití pro léčivé účinky cibule

Cibule má nesmírně léčivé účinky. Je antibiotická díky látce alicin, snižuje krevní tlak, křehkost cévních stěn a při aplikaci na kůži ničí i bakterie.

Je obecně známo, že při bodnutí hmyzem, dokáže přiložená cibule neutralizovat jed. V tomto případě se jedná o podobný případ, ve kterém by cibule přiložená na chodidlo měla přes nervová zakončení léčit jednotlivé části těla.

cibule-v-ponozce4

Prověřeno už od 16. století

Ačkoliv byl tento způsob léčení praktikován již v 16. století ve východní medicíně, nějakým způsobem se na něj zapomnělo.

cibule-v-ponozce1

Ovšem lidé, kteří aplikování cibule na chodidla praktikují, na tento způsob nedají dopustit. Ta by takto měla zbavit tělo všech toxinů, obzvlášť v játrech, a jelikož vás tento pokus bude stát jen jednu cibuli a pozdější vyprání ponožek, určitě to za to stojí.

Jak na to?

  1. Nakrájejte cibuli (bílou nebo červenou) na silnější kolečka.
  2. Přiložte je k chodidlům a přetáhněte přes ně ponožku.

Takto ji nechte působit celou noc, zatímco budete spokojeně odpočívat. Symptomy chřipky a nachlazení by měly zmizet co nevidět!

Přejeme dobrou noc a hezké sny!

zdroj: littlethings.com
 
bylinkopedie nákup produktů
 
Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here