Znáte čaj z banánových slupek? Může pomoci s celou řadou neduhů

banany
Zdroj foto: pixabay

Čaj z banánových slupek: Když se řekne banán, vybavíme si obvykle ovoce s lahodnou dužinou a klouzavou slupku, ideální pro komické gagy. Pokud mu ovšem věnujete trochu péče, dost možná zjistíte, že vás svými účinky velmi mile překvapí.

Stačí se podívat na to, kolik cenných látek banán obsahuje. Na prvních místech musíme docela určitě uvést zejména draslík a zinek, ovšem nesmíme zapomenout ani na vápník, mangan, železo nebo kupříkladu měď, o které se příliš nemluví. A nutné je zmínit i řadu vitamínů:

  • B12 a B6,
  • C,
  • D,
  • E,
  • beta karoten apod.

Nejspíš vás proto příliš nepřekvapí, když prozradíme, že se banány v Asii často používají v lidovém léčitelství.

banan
Zdroj foto: pixabay

Léčivé účinky banánové slupky

Chcete vyživit svou pokožku a dodat jí pružnost? Není problém, zkrátka a dobře snězte banán a slupku si vnitřní stranou přiložit na obličej. Nechte 15 minut působit a smyjte. Uvidíte, že se takhle péče skvěle vyrovná mnohem známějším a oblíbenějším okurkám. Ovšem slupku je možné i nasušit a připravit z ní lahodný čaj. A co vám přinese?

Jak nasušit slupky z banánu do čaje

V našich podmínkách kupujte výhradně banány v BIO kvalitě (tedy pokud se vám nepodaří narazit na již usušené banánové slupky, které se čas od času v obchodech s bylinkami objevují). Banány nechte vyzrát (hnědé flíčky nevadí, naopak jsou spíše ku prospěchu). Jejich slupka je totiž opravdu tenká a dobře se suší. Zbavte ji všech silných části (typicky obou konců) a rozložte na sušící rošt nejlépe tam, kde proudí dostatek vzduchu. Sušte ve stínu, dokud nezačne být křehká a lámat se. Použít lze samozřejmě i sušičku.

Banánový čaj pro lepší spánek

Získáte skvělý prostředek pro uklidnění nervové soustavy, jež vás zásobí navíc i pořádnou porcí minerálů. Připravte si čaj z třetiny usušené slupky, kterou povaříte deset minut ve vodě. Přeceďte a vypijte před spaním (podle chuti doslaďte kupříkladu medem).

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here