Výroba bylinných kapek na různé neduhy II.

lichorerisnice domaci kapky
Lichořeřišnice

Jaké další domácí kapky a na jaké problémy jsou vhodné, o tom si budeme povídat i v tomto článku.

Na drobná poranění

Už naši předkové znali hojivé a zklidňující schopnosti měsíčku lékařského. Měsíčkovou tinkturu vyrobenou doma můžete využít na všelijaké oděrky a jiná drobná poranění.

Budete potřebovat:

  • 1 hrst měsíčkových květů
  • čirý alkohol

Celé měsíčkové květy vložte do uzavíratelné nádoby a přelijte alkoholem tak, aby byly ponořené. Po 4 týdnech louhování sceďte a slijte. Potom používejte zevně potíráním postižených míst, ale můžete ji použít i vnitřně, tak uleví střevním problémům. Má také antiseptické účinky, proto je dobré ji použít v případě zánětu úst nebo trávicího traktu. Užívejte po malých dávkách, přiměřeně vašim potížím.

Na urologické problémy

V lidovém léčitelství se nejčastěji na léčbu nemocí ledvin, močového měchýře a močového ústrojí obecně nejčastěji používá lichořeřišnice větší. Její výhodou je, že se dá využít celá, pro výrobu kapek jsou nejvhodnější semena rostliny.

Budete potřebovat:

  • velkou hrst semen
  • 40% alkohol

Semena překrájejte na polovinu a zalijte alkoholem. Po dobu 14 dní každý den protřepejte a následně přeceďte přes plátno do jiné sklenice a nasáklá semena vymačkejte. Uchovávejte v chladu, ideálně v lednici. Na urologické obtíže užívejte 15 kapek 3x denně po dobu 20 dní.

Na rýmu

Přesně jak jeho název napovídá, nejlepším bojovníkem s nachlazením je rýmovník. Při prvních náznacích rýmy stačí rozemnout lístek v dlani a čichat jeho vůni. Pokud již rýma propukla, je čas použít kapičky.

Budete potřebovat:

  • 15 lístků rýmovníku
  • ¼ litru alkoholu (slivovice nebo vodky)

Směs nechte stát 3 měsíce, mezitím občas protřepejte a odstraňte zhnědlé lístky. Po scezení si kapky můžete dát do čaje nebo si jimi vypláchnout nos.

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here