Bylinky na zvětšenou prostatu

Zvětšená prostata obvykle trápí muže po 50. roku věku. Nemusíte se však smířit s obtížemi, které vás čekají, ani není třeba hned vyhledávat lékaře. Existují totiž bylinky, které prostatě pomáhají.

Kopřiva

Opět naše známá kopřiva – bylinka téměř na všechno. Z kopřivy se na prostatu hodí zejména kořen. Kořeny si nasbírejte za slunného počasí na podzim a můžete si je usušit i do zásoby na zimu. Očištěný kousek kořene povařte asi 20 minut ve vodě, nechte chvíli zchladnout, sceďte a pijte 2x denně. Kopřivový čaj účinkuje zejména na začátku potíží, popř. při středně zvětšené prostatě. Začněte tedy s jeho užíváním včas.

Vřes obecný

Nať vřesu obecného obsahuje látky, které dokáží oddálit zvětšování prostaty. Pár čerstvých natí vřesu zalijte studenou vodou, přiveďte k varu a vařte asi 20 minut. Poté sceďte, nechte mírně vychladnout a pijte 2x denně.

Vrbovka úzkolistá

Vrbovka obsahuje mnoho prospěšných látek (vitamín C, třísloviny, alkaloidy, pektin), z nichž některé jsou vyloženě balzámem na prostatu. Z vrbovky si nasbírejte pro léčebné účely listy. Z listů je pak možné připravit čaj: listy zalijte vroucí vodou, nechte 15 minut louhovat a pijte 2x denně. Stejně tak si můžete připravit tinkturu. Čerstvé listy vrbovky napěchujte do sklenice a zalijte lihem nebo kvalitním alkoholem. Nechte na okenním parapetu asi 3 týdny stát. Občas protřepejte. Poté sceďte a tinkturu používejte do čaje nebo vody asi 20 kapek denně.

Čaj z listů maliníku

Tento čaj není ani tak účinný proti zvětšené prostatě, ale spíše díky němu předejdete zánětu močových cest, který by v souvislosti s nemocnou prostatou mohl nastat. Smíchejte 1 díl listů maliníku, 1 díl listů ostružiníku a 1 díl listu černého rybízu, zalijte vroucí vodou a nechte 10 minut louhovat. Po scezení pijte preventivně 2x denně.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here