Bezpečné bylinky na chřipku a nachlazení pro těhotné

Můžete používat bylinky na léčbu nebo jako prevenci proti chřipce a nachlazení během těhotenství? Bohužel nelze odpovědět obecně, je potřeba zajímat se o každou bylinku zvlášť. Právě teď nastává chřipková sezóna. Takže je nasnadě, začít se informovat o tom, jak bychom mohli pomoci celé své rodině, ale také ženám v těhotenství. Mezi oblíbené prostředky patří zázvor a česnek. Existuje ale spousta jiných bylinek, které se dají využít.

Používání bylinek v těhotenství

Používání bylinek v těhotenství vyžaduje pečlivé zkoumání jednotlivých bylinek. Existuje mnoho bylin, které jsou bezpečně použitelné, na druhou stranu ale existují i takové bylinky, které by v těhotenství mohly přinést více škody než užitku. Jiné bylinky jsou zase vhodné i v těhotenství, ale není radno překračovat doporučené množství. Zázvor (Zingiber officinale) je příkladem právě takové byliny. Mnoho žen používá zázvor bezpečně před a během těhotenství, ale v omezeném množství.

Bezpečné bylinky pro těhotné ženy na nachlazení a chřipku

Než začnete užívat jakékoli léky nebo bylinky na chřipku v průběhu těhotenství, použijte následující seznam bezpečných bylin. Tyto bylinky jsou bezpečné jak pro těhotné, tak samozřejmě také pro děti a jiné osoby. Pokud jste těhotná, vyplatí se vám udržovat si zásobu těchto bylinek, abyste je v případě potřeby měla vždy po ruce.

Echinacea (Echinacea purpurea)

Kořen, květy a listy této rostliny jsou specialisté na potírání infekcí. Echinaceu je nejlepší užívat, když už se u vás problém s onemocněním projeví, protože zatímco je skvělá ve zkracování doby nachlazení a léčbě příznaků nemocí, jako prevence až tak dobrá není.

Bez černý (Sambucus nigra)

Plody tohoto keře poskytují mnohé léčebných vlastností, které využijete při nachlazení. Vyrobit si z nich můžete sirupy, čaje, želé a marmelády, a dokonce i víno. Bylo klinicky prokázáno, že jsou účinné proti mnoha kmenům chřipky. Zkrátí dobu onemocnění a sníží závažnost příznaků.

Kozinec blanitý (Astragalus membranaceous)

Kozinec blanitý je velmi prospěšnou bylinkou, která podporuje správné funkce imunitního systému. Kozinec můžete používat i jako prevenci proti nachlazení a chřipce.

Eleuterokok ostnitý (Eleutherococcus senticosus)

Eleuterokok je známý také pod svým názvem sibiřský ženšen. Patří mezi skvělé adaptogeny, rostliny, které je možné užívat dlouhodobě bez jakýchkoli vedlejších účinků.

Eukalyptus (Eucalyptus globulus)

Tento aromatický list pomáhá snižovat přetížení a zátěže organismu.

Oman pravý (Inula helenium)

Oman je jedním z nejlepších prostředků domorodců pro léčbu zácpy. Je prospěšný při podpoře respiračních stavů a je známý jako expektorant kašle.

Česnek (Allium sativum)

Česnek může být použit jako prevence i jako léčba nachlazení a chřipky. V těhotenství ho požívejte v malém množství – neměl by být používán denně.

Divizna (Verbsascum thapsus)

Tato bylina je skvělá pro odstranění přetížení a zklidnění sliznic.

Jitrocel (Plantago spp.)

Listy této léčivé rostliny uklidňují a pomáhají snižovat rýmu a ulevují od kašle.

Kozlík lékařský (Valeriana officinalis)

Kozlík lékařský není specifický pro své účinky na dýchací systém, ale na druhou stranu je bezpečným prostředkem proti bolesti a pro zmírnění kašle.

Pro mámu a dítě

Použití některých rostlin z tohoto seznamu, ať už jednotlivě nebo v kombinaci, jistě poskytne úlevu během sezóny chřipek a nachlazení. Navíc jsou bezpečná jak pro matku, tak i pro dítě. Hledejte tedy řešení v přírodě, ne v lékárně. bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here