Mykóza se může objevit na chodidlech, mezi prsty a také na nehtech a není legrace se jí zbavit. Navíc je důvodem zapáchajících nohou. Jako první řešení nás napadne navštívit lékárnu (nebo dokonce supermarket) a koupit si první sprej nebo pudr na chodidla, který nám přijde pod ruku. Ten je ale často plný chemikálií a do určité míry neúčinný. Proto přicházíme s domácím antimykotickým pudrem na chodidla, který vás dokáže zbavit mykózy a všech problémů s ní spojených.
Antimykotický pudr – jen na mykózu?
Pokud se vám stává, že je vám na túrách zima na nohy nebo trpíte přebytečnou vlhkostí, i v tomto vám může antimykotický pudr na chodidla pomoci. Jeho příprava trvá pouze několik minut a můžete si ho vytvořit v množství, jaké potřebujete. Pokud například nevěříte jeho funkčnosti, můžete si vyrobit pouze malou dávku. Jakmile ale přijdete na to, že tento pudr skutečně funguje, určitě si ho budete muset vyrobit znovu a ve větším množství.
Příprava antimykotického pudru na chodidla
Ingredience:
- 1,5 lžíce bentonitového jílu,
- ½ lžičky kajenského pepře,
- 2 kapky skořicového esenciálního oleje,
- 2 kapky hřebíčkového esenciálního oleje,
- 2 kapky esenciálního oleje frankincense.
Postup:
- V malé misce smíchejte bentonitový jíl a kajenský pepř.
- Přidejte esenciální oleje a dobře promíchejte.
- Tuto směs přeneste do nádoby, ze které budete pudr užívat. Doporučujeme skleněnou nádobu, protože různé plastové nádoby mohou s pudrem reagovat a přidávat do něj nechtěné chemikálie.
- Nyní už můžete prášek využívat – naneste jej na chodidla, například pomocí kosmetického štětce. Vždy si po aplikaci umyjte ruce, protože kajenský pepř je pálivý a mohl by vám připravit nepříjemné chvíle například při kontaktu s očima.
- Aplikujte jednou až dvakrát denně po dobu jednoho nebo dvou týdnů.
Bentonitový jíl
Bentonitový jíl je běžně dostupný v lékárnách. Jíl skvěle absorbuje toxiny a mikroorganismy vašeho těla. V našem případě bentonitový jíl dokáže zbavit nohy špatných bakterií, které se začnou vyvíjet poté, co se naše nohy zpotí.
Kajenský pepř
Kajenský pepř má vlastnost prohřívat a poskytovat pocit tepla. To je důvod, proč ho přidáváme do antimykotického pudru. Stojí také za zmínku, že kajenský pepř se vyrábí ze sušených pálivých papriček, které se jednoduše pomelou do koření, kterému pak říkáme kajenský pepř. Toto koření obsahuje kapsaicin, který pomáhá eliminovat výskyt plísní a hub.
Esenciální oleje
- Skořicový esenciální olej pomáhá léčit infekce, jako jsou kvasinkové infekce způsobené bakterií kandida (ty jsou hlavním zdrojem vzniku mykózy nehtů).
- Hřebíčkový olej má protizánětlivé účinky a také schopnost zabíjet plísně a houby.
- Frankincense olej poskytuje antiseptické účinky.
- Všechny esenciální oleje dodávají pudru vůni a zároveň vás zbaví nepříjemného zápachu nohou.